Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
O utrzymanie w Boże Ciało. Angels Toruń – Cougars Szczecin
Angels Toruń 2 czerwca, 2015, 11:50 Sport i rekreacja
CougarsSzczecin-AngelsTorun-foto.AdamCzarniawski (41)
W Szczecinie lepsi okazali się zawodnicy Angels. Czy teraz będzie podobnie? (fot. Adam Czarniawski)

W czwartek o godzinie 15:00, na Stadionie Miejskim Angels Toruń podejmą Cougars Szczecin w walce o utrzymanie w pierwszej lidze futbolu amerykańskiego.

Nie tak wyobrażali sobie przebieg tegorocznego sezonu zawodnicy Angels i Cougars. Obie drużyny zdołały do tej pory wygrać po jednym spotkaniu i z dorobkiem dwóch punktów zamykają tabelę Grupy Północnej PLFA I. Teraz torunianie i szczecinianie po raz drugi w tej edycji zmierzą się na futbolowym placu boju.

Anioły będą miały tylko kilka dni na regenerację, bowiem w sobotę stoczyli wyjazdowy bój przeciw Crusaders Warszawa. Przegrana 0:17 była konsekwencją problemu, który nęka ten zespół od początku sezonu. Futboliści z grodu piernika potrafią konstruować spójne i skuteczne ciągi akcji jednak, gdy wkraczają z piłką w okolice pola punktowego rywali, nie potrafią zdobyć przyłożenia. Na nic zdawały się biegi Bartosza Mroza, Dawida Gajewskiego i rozgrywającego Łukasza Kuśmirka czy podania tego ostatniego m.in. do Rafała Kalety, kiedy w czerwonej strefie toruńska maszyna nagle się zatrzymywała. Postawa ofensywy Angels może okazać się kluczowa w nadchodzącym meczu. Fakt, że w pierwszej potyczce z Cougars jedyne punkty Anioły zdobyły w formacjach specjalnych nie napawa jednak optymizmem.

– Nie ukrywam, że trener ma sporo trudnej pracy z atakiem – mówi Hubert Pińczak, trzecia linia obrony Angels. – Chłopaki słyszą często podobne uwagi, ale niestety wciąż popełniają te same błędy. To od zawodników zależy skuteczne egzekwowanie zagrywek i wprowadzanie w życie taktyki. To ma niebagatelne znacznie, ponieważ mecz z Cougars na pewno będzie ciężki, zwłaszcza, że oba kluby są w podobnej sytuacji i grają „o życie”. Dużo będzie zależało od formy Andrzeja Łukasika i naszych możliwości zatrzymania go. Chcemy to zrobić podobnie jak w pierwszym meczu – wywierać presję i zmuszać do szybkiego pozbywania się piłki. Jesteśmy nieco rozgoryczeni przebiegiem tego sezonu, bo liczyliśmy na więcej niż walka o utrzymanie. Jednak przeszkodziła nam duża ilość małych błędów w meczach. Te pomyłki w PLFA II nie były kosztowne natomiast w PLFA I przeciwnicy bezlitośnie je wykorzystują.

Cougars, mieli o tydzień więcej na regenerację niż rywale, jednak rozegrany przez nich niedawno dwumecz z Seahawks Sopot też mógł dać się im we znaki. Szczecinianie spisali się nieźle w formacji ofensywnej, ale (zwłaszcza w pierwszym spotkaniu) nie mogli dać sobie rady z atakiem górą prowadzonym przez Luke’a Zetazate. W dobrej dyspozycji jest rozgrywający Kuguarów Andrzej Łukasik, który w Toruniu ma szansę powiększyć swój dorobek podań na przyłożenie. Każda akcja punktowa może być na wagę złota gdyż chcąc zapewnić sobie wyższe miejsce w tabeli w przypadku równej liczby punktów, Cougars muszą czwartkową potyczkę wygrać różnicą większą niż siedem.

– Poprzednim razem, kiedy przyjechaliśmy do Angels, mecz zakończył się po naszej myśli, więc mam nadzieję, że historia się powtórzy – przewiduje Tomasz Leszczyński, manager Cougars Szczecin. – Tydzień przerwy na pewno w tym pomoże, ponieważ na tym etapie sezonu każdy taki okres regeneracji jest ważny. Zwłaszcza przed takim starciem, które de facto będzie walką o życie. Dlatego spodziewamy się mocnej gry, zwłaszcza, że gospodarze będą chcieli bardzo dobrze zaprezentować się przed własną publicznością. Przestaliśmy celować w play – off. Jeśli wygrana poskutkuje występem w półfinale to świetnie, ale naszym celem jest teraz zapewnienie sobie spokojnego ligowego bytu.

Wynik czwartkowego spotkania ma duże znaczenie dla końcowego rozstrzygnięcia w grupie. O tym, który z zespołów utrzyma szanse na play – off, a który poważnie będzie musiał obawiać się powrotu do PLFA II, przekonamy się już w czwartkowe popołudnie.

Kolejne spotkania w Toruniu 6 czerwca mistrzostwa Polski juniorów PLFAJ8, m.in. derby z Bydgoszcz Archers na MotoArenie! Wstęp na turniej wolny! Cały czas można dołączyć do toruńskiej drużyny, klub zapewnia bezpłatne treningi pod okiem amerykańskiego szkoleniowca oraz sprzęt, chętni proszeni są o kontakt: info@angelstorun.pl oraz tel. +48 793948645.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także