Obchody dni otwartych na toruńskim moście

Podczas dni otwartych wystąpi gość specjalny wydarzenia - Golec uOrkiestra (fot. sxc.hu)

Znamy już program dni otwartych przeprawy, organizowanych na moście im. gen. Elżbiety Zawackiej. Nie zabraknie pokazów tanecznych i konkursów. Imprezy każdego dnia zwieńczy pokaz fajerwerków. Oprócz tego wszyscy chętni będą mogli zwiedzić nowopowstałą budowlę łączącą dwa brzegi Torunia.

Na dni otwarte dotrzemy dzięki specjalnym, darmowym autobusom, przygotowanym na to wydarzenie przez MZK w Toruniu. Decyzję w tej sprawie mają podjąć w czwartek toruńscy radni. Na pl. Daszyńskiego i trasie wschodniej 7 i 8 grudnia czeka na Torunian wiele atrakcji.

Most będzie można zwiedzać w sobotę i niedzielę od godziny 10 do 16. Dzień pierwszy upłynie w dźwiękach muzyki. Odbędzie się wspólne kolędowanie, zobaczyć będzie można inscenizację starcia wojsk z dwóch stron Wisły oraz pokazy taneczne i paradę. Torunianie będą mogli zrobić wspólne zdjęcie mostowe. Sobotnie wydarzenia podsumuje występ formacji Paraliż Band i pokaz fajerwerków.

Przez most przebiegnie Półmaraton Świętych Mikołajów. W programie: koncert piosenek dla dzieci w wykonaniu aktorów Baja Pomorskiego, degustacja okolicznościowych tortów przygotowanych przez cukierników z Torunia, konkursy dla mieszkańców.
Gwiazdą dni otwartych mostu będzie Golec uOrkiestra.

Oficjalne otwarcie z przedstawicielami instytucji i osobami, które przyczyniły się do realizacji projektu mostowego, zostało zaplanowane na 9 grudnia. Następnie, tego samego dnia, w godzinach popołudniowych na przeprawę wjadą pierwsze samochody.