Od poniedziałku zmiany na ulicy Turystycznej

Fot. archiwum

Przebudowa ulicy rozpocznie się 4 grudnia. Dla zminimalizowania utrudnień w ruchu zadanie podzielone zostanie na sześć etapów. Planowany termin ich zakończenia to grudzień 2018 r.

– Pierwsze prace rozpoczną się na odcinku od ul. Księżycowej do ul. Dożynkowej – informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu. – Z ruchu wyłączony zostanie cały odcinek drogi. Zaplanowany objazd poprowadzony zostanie ulicami: Turystyczną, Księżycową, Światowida, Szczęśliwą i Na Przełaj.

Wykonawca inwestycję rozpocznie od robót rozbiórkowych, frezowania starej nawierzchni oraz wycinki drzew. W ramach projektu na ul. Turystycznej poszerzona zostanie jezdnia, pobudowany zostanie chodnik i ciąg pieszo-rowerowy, a także przebudowanych zostanie osiem skrzyżowań z ulicami osiedlowymi. Modernizacji ulegnie również zatoka autobusowa, kanalizacja i sieć wodociągowa, oświetlenie oraz zieleń.

– Drogowcy w tym zadaniu podejmą się również przebudowy skrzyżowania ul. Ligi Polskiej z ul. Turystyczną – dodaje Agnieszka Kobus-Pęńsko. – Prace te pochłoną 1,3 mln zł.

Koszt całego projektu to prawie 7,3 mln zł, w tym dofinansowanie z RPO Województwa Kujawsko-Pomorskiego wynosi ponad 60 proc.