Od poniedziałku zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej

Zmieniony zostanie m.in. rozkład jazdy autobusów linii nr 26, 34 i 40 (fot. MZK Toruń)

Od poniedziałku, 1 grudnia, w Toruniu wprowadzone zostaną zmiany w komunikacji miejskiej. Dotyczyć one będą kursowania autobusu linii nr 13 oraz linii nr 29. Zmienione zostaną rozkłady jazdy linii nr 26, 34 i 40.

Na starą trasę wróci autobus linii nr 13. Wszystko związane jest z zakończeniem remontu i oddaniem do ruchu ul. Rudackiej. Trasa będzie wiodła m.in. ul. Podgórską, Mostem im. J. Piłsudskiego, Aleją św. Jana Pawła II, Wałami gen. Sikorskiego, Aleją Solidarności (powrót os. Młodych), Odrodzenia, Przy Kaszowniku, Warneńczyka, Grudziądzką, Kościuszki,przystankiem Dworzec Wschodni.

Zmiany nastąpią także na trasie autobusu linii nr 29. Pojazdy, po zjeździe z mostu gen. Elżbiety Zawackiej w obu kierunkach pojadą ul. Rudacką, Podgórską i Okólną, pozostała trasa tj. od skrzyżowania ul. Łódzka/Andersa oraz Mostu gen. Elżbiety Zawackiej w kier. Olimpijskiej, nie ulega zmianie.

Zmienione zostaną rozkłady jazdy autobusów linii nr 26, 34 i 40. Zmiana polega na dostosowaniu do aktualnych warunków drogowych.

Ponadto w dniach 2 i 4  grudnia 2014 r. w godzinach od 8.00 do 17.00 tramwaje linii nr 2 i 4 kursować będą na skróconej trasie do pętli „Wschodnia”. Powodem wstrzymania ruchu tramwajowego na odcinku od ul. Wschodniej do pętli Elana jest przebudowa sieci energetycznej wysokiego napięcia w związku z budową Trasy Średnicowej Północnej. Na trasie Dworzec Wschodni – Elana kursować będą zastępczo autobusy linii nr 52.