Odsłonią tablicę pamiątkową projektanta toruńskiej estakady

Odsłonięcie nastąpi na placu Daszyńskiego, pod estakadą (fot. Adam Zakrzewski)

Uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej im. mgr. inż. Marka Sudaka nastąpi już jutro, 29 sierpnia, o godzinie 13.00. Wydarzenie będzie miało miejsce na placu Daszyńskiego, obok przystanku tramwajowego pod estakadą.

– Mgr inż. Marek Sudak był wybitnym projektantem okazałych obiektów inżynierskich, m.in. mostu wantowego przez Martwą Wisłę w Gdańsku, mostu łukowego w Poganicach czy stylowego mostu zwodzonego przy Twierdzy Wisłoujście w Gdańsku – mówi Agnieszka Kobus-Peńsko, rzecznik MZD w Toruniu. – Był także projektantem nowego mostu przez Wisłę w Toruniu wraz z towarzyszącymi mu obiektami inżynierskimi. Pełnił funkcję głównego projektanta mostowego z upoważnienia konsorcjum firm projektowych.

Do przygotowania projektu nowej przeprawy wiślanej w Toruniu podszedł jak do dzieła życia. Niestety, choroba nowotworowa zastała go u kresu ambitnego zadania, nad którym sprawował pełny nadzór autorski. Końcowe poprawki do projektu nowego mostu w Toruniu nanosił w ostatnich tygodniach swojego życia, dając dowód szczególnego oddania dla tego zadania.

Zmarł w wieku 44 lat, 6 grudnia 2011 r. W listopadzie ubr. radni zadecydowali, by jego imieniem nazwać mostową estakadę.

[fbcomments]