Ogromne zmiany w toruńskim żużlu. Nowi zawodnicy, nowy trener i nowa nazwa!

Kadra KS Toruń na nadchodzący sezon wydaje się być bardzo mocna. (fot. Adam Zakrzewski)

W dniu dzisiejszym odbyła się konferencja prasowa klubu żużlowego KS Toruń. Podczas spotkania były prezes KS Przemysław Termiński poinformował, iż w przyszłym sezonie zespół będą reprezentować Grzegorz Walasek i Norbert Krakowiak. Ulega także zmianie nazwa klubu. Do przyszłych rozgrywek zespół przystąpi pod nazwą KS Get Well Toruń.

Zmiana nazwy wiąże się z akcją „Get Well Darcy”, która wspiera Darcy`ego Warda – żużlowca, który uległ w zeszłym sezonie bardzo poważnemu wypadkowi. Przewidywany jest szereg akcji, które mają wesprzeć nie tylko Warda, ale także wiele innych osób poszkodowanych w podobnych wypadkach. Wiadomo już, że na rynku pojawi się napój izotoniczny „Get Well”, a dochody z jego sprzedaży zostaną przeznaczone właśnie dla takich osób. Jak poinformowali właściciele nazwa jest ostateczna i klub nie pozyska już innego sponsora tytularnego. Oznacza to koniec spekulacji, iż zespół z Torunia zwiąże się z firmą Monster, która reprezentuje interesy nowego zawodnika „Aniołów” – Grega Hancocka.

Już od pewnego czasu mówiło się w kuluarach, że Walasek może zostać kolejnym „Aniołem”. Losy 39-letniego żużlowca miały się ważyć ze względu na to, czy zdecyduje się on na podpisanie „kontraktu warszawskiego”. Taki kontrakt oznacza, iż zawodnik nie dostaje pieniędzy za podpis pod umową, lecz ma wyższe zarobki za zdobyte punkty w PGE Ekstralidze. Ze słów Termińskiego wynika, iż zawodnik zgodził się parafować taką umowę. Walasek zeszły sezon spędził w barwach Falubazu Zielonej Góry. Zakończył go ze średnią biegową 1,654.

Na konferencji w Toruniu pojawił się Norbert Krakowiak. Zawodnik nie podpisał jeszcze kontraktu, ale wszystko wskazuje na to, iż w przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy zespołu z Moto Areny. Krakowiak będzie rywalizował o miejsce drugiego juniora z wychowankami Klubu Sportowego. Niepodważalną pozycję ma Paweł Przedpełski, który w zeszłym sezonie zdobywał bardzo ważne punkty dla torunian.

Wiemy także, iż do klubu wraca jedna z legend toruńskiego żużla – Robert Kościecha. Będzie on odpowiedzialny za szkolenie toruńskiej młodzieży, a także pomoc Jackowi Gajewskiemu przy prowadzeniu pierwszego zespołu.