Ogrzej swój dom dzięki Leroy Merlin

Najprostsze kotły z podajnikiem pracują na ekogroszku. Droższe modele są uniwersalne i funkcjonują na kilku rodzajach paliwa (fot. Adam Zakrzewski)

Zimne poranki i chłodne wieczory zbliżają się nieubłaganie. Już we wrześniu warto rozejrzeć się za urządzeniami grzewczymi, które umilą każdemu z nas długie, jesienne wieczory. O nasze ciepło w tym roku zadba Leroy Merlin, oferując kotły grzewcze w przystępnych cenach.

Odpowiednia moc grzewcza oraz wsad są najważniejsze przy wyborze kotłów. W Leroy Merlin do wyboru mamy dwa typy urządzeń – kotły tradycyjne, czyli zasypowe na węgiel, drewno lub miał oraz te z podajnikami, zasilane ekogroszkim lub nawet uniwersalne. Który wybrać?

– Jeżeli stawiamy na wygodę, warto pomyśleć o kotle zasypowym skomputeryzowanym – mówi Rafał Załęski, pracownik firmy Leroy Merlin. – Odpowiednio zaprogramowany, utrzyma odpowiednią temperaturę i pozwoli na osiągnięcie mniejszego spalania, nawet w granicach do 10 procent.

Plusem kotła z systemem elektronicznym jest jego precyzyjność. Przy modelu tradycyjnym powinniśmy kontrolować jego pracę dwa-trzy razy dziennie. Nowoczesna technologia zastosowana w kotle zwiększa jego koszt zakupu w stosunku do modelu bez o 600-800 złotych. Koszt ten jednak zwróci się dzięki redukcji spalania.

– Ostatnio dużą popularnością cieszą się kotły z podajnikami – dodaje specjalista od ogrzewania w Leroy Merlin. – Urządzenie, przy zapełnionym podajniku i odpowiednim zaprogramowaniu, jest w stanie pracować bez naszego doglądania i zmian, nawet do tygodnia. Jest to duże ułatwienie oraz oszczędność czasu użytkownika.  Urządzenia te przeznaczone są dla domów o powierzchni większej niż sto metrów kwadratowych.

Aby kocioł spełniał odpowiednio i ekonomicznie swoje funkcje, powinien być dobierany do powierzchni ogrzewanych pomieszczeń. Problemu nie ma gdy w projekcie budynku zawarte są wytyczne odnośnie potrzebnej mocy kotła lub zapotrzebowania na ciepło. W innym przypadku wyliczenia zaczyna się od reguł w której na jeden metr kwadratowy przy wysokości maksymalnie 2,7 metra urządzenie musi dawać nam sto watów. Przy stumetrowym domu to minimum 10 kW.

Trzeba jednak wziąć również pod uwagę izolację budynku, która w każdym domu jest inna. Dlatego właściwy dobór to zawsze kwestia indywidulna.

– Przy wyborze urządzenia nie można kierować się tylko ceną – komentuje Rafał Załęski. – Są kotły, które funkcjonują 8 lat, są też i takie, które posłużą nam przez znacznie dłużej przy odpowiednim użytkowaniu. Kotły na węgiel, na chwilę obecną, są chyba najbardziej ekonomiczną formą ogrzewania.

Z kotła możemy ogrzać również wodę użytkową. Klienci chcą wykorzystywać ciepło z urządzenia w dodatkowy sposób. Jest to bardzo ekonomiczne ogrzewanie, zwłaszcza zimą.

Najprostsze kotły z podajnikiem pracują na ekogroszku. Droższe modele są uniwersalne i funkcjonują na kilku rodzajach paliwa. Taki zakup jest inwestycją, która zwróci się dopiero z czasem.

– Wszystkie kotły w Leroy Merlin dostępne są z montażem – podsumowuje Rafał Załęski. – W ofercie znaleźć można produkty renomowanych marek, m.in. ELEKTROMET i PEREKO. Zapraszamy klientów do rozmowy w sklepie przy kotłach i ustalamy odpowiednią wielkość oraz moc, aby nie była za mała, ani za duża na potrzeby budynku.

W ofercie Leroy Merlin znajdują się również paliwa opałowe, takie jak ekogroszek w tym także z węgla kamiennego, węgiel orzech oraz pellet, w atrakcyjnych cenach.

Prosta instalacja i pomoc pracowników Leroy Merlin sprawią, że zakupionym urządzeniem cieszyć się będziemy zaraz po zakupie. Atrakcyjne ceny paliw do kotłów, które oferuje sklep dekoracyjno-budowlany, a także możliwość zakupu na raty sprawią, że nasz portfel nie odczuje skutków nawet bardzo surowej zimy.