Okradał automaty z kawą w Toruniu i Aleksandrowie Kujawskim

Mężczyzna okradał automaty z kawą na terenie całego miasta (fot. sxc.hu)

Wczoraj toruński sąd aresztował 37-latka, który od października ubiegłego roku ponad 30 razy włamał się do automatów serwujących kawę. Maszyny były ustawione w obiektach użyteczności publicznej na terenie Torunia i Aleksandrowa Kujawskiego. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

Wczoraj kryminalni z Komisariatu Policji Toruń-Śródmieście doprowadzili do miejscowego sądu 37-latka, któremu postawiono w sumie 35 zarzutów w związku z włamaniami do automatów serwujących kawę.

We wtorek, około godz. 15:30, dyżurny toruńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o mężczyźnie ujętym przez pracowników ochrony jednego z marketów budowlanych w Toruniu. Według informacji mężczyzna ten miał ukraść bilon z automatu serwującego kawę.

Prosto ze sklepu mężczyzna trafił do policyjnej celi. Dzięki wnikliwej analizie śladów i dowodów zebranych w poprzednich takich przypadkach policyjni śledczy ostatecznie udowodnili mu dokonanie 35 czynów.

Mężczyzna z maszyn kradł bilon. W jednym przypadku zabrał także mechanizm służący do wrzucania monet. Trzech z tych włamań dokonał na terenie jednej z placówek zdrowia w Aleksandrowie Kujawskim. Reszta okradzionych przez niego automatów stała w toruńskich szpitalach, obiektach oświatowych i handlowych. Straty za każdym razem wynosiły od kilku do kilkuset złotych.