Okradli budowę cztery razy w ciągu kilku dni. Sprawców zatrzymała toruńska policja

Mężczyznom grozi kara 10 i 15 lat pozbawienia wolności (fot. Łukasz Piecyk)

Toruńscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy okradali budowlany kontener. Jak się okazało, takiego czynu dokonali już czwarty raz w przeciągu kilku dni. Teraz 30-latek i jego o rok młodszy kolega mogą spędzić w więzieniu odpowiednio 10 i 15 lat więzienia.

Wczoraj około godz. 2:00 dyżurny komisariatu na toruńskim Rubinkowie otrzymał telefoniczne zgłoszenie od pracownika ochrony, który na terenie jednej z budów przy ul. Skłodowskiej zauważył dwóch mężczyzn. Dyżurny od razu wysłał tam mundurowych.

– Policjanci po przyjeździe na miejsce zauważyli dwie osoby, które na ich widok rzuciły się do ucieczki – relacjonuje st. sierż. Wojciech Chrostowski z toruńskiej policji. – Już po chwili mężczyźni trafili w ręce policjantów. Okazało się, że dosłownie chwilę wcześniej sforsowali kłódki zabezpieczające metalowy kontener budowlany i z jego wnętrza ukradli elektronarzędzia i kable elektryczne.

Przestępcze plany pokrzyżowało im pojawienie się na miejscu mundurowych. Mężczyźni w wieku 29- i 30 lat trafili prosto do policyjnej celi. Kryminalni podejrzewali, że złodziejski duet już wcześniej okradał tą samą budowę.

– Okazało się, że ustalenia policjantów były trafne – dodaje Chrostowski. – Funkcjonariusze zebrali materiał dowodowy świadczący o tym, że mężczyźni w lutym tego roku jeszcze trzykrotnie „odwiedzali” to samo miejsce. Za każdym razem kradli kable i akcesoria elektryczne. W sumie straty wyniosły kilkanaście tysięcy złotych.

Mężczyźni usłyszeli cztery zarzuty. Młodszy z nich był już wielokrotnie karany za kradzieże i włamania, więc za przestępstwa będzie odpowiadał jako recydywista. Grozi mu do 15 lat więzienia. Jego kompanowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.