Olimpijczyk Łukasz Pawłowski kończy swoją karierę. Wczoraj odebrał wyróżnienie za zasługi sportowe

Łukasz Pawłowski z nagrodą wręczoną przez prezydenta Michała Zaleskiego (fot. Adam Zakrzewski)

Wczoraj, w Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu odbyła się uroczystość wręczenia miejskich nagród za wyniki sportowe osiągnięte w 2014 r. Wśród wyróżnionych znalazł się Łukasz Pawłowski, wioślarz oraz olimpijczyk, który kończy swoją sportową karierę.

Podczas poniedziałkowego wydarzenia, prezydent Torunia Michał Zaleski uhonorował nagrodą finansową Łukasza Pawłowskiego, zawodnika Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, za szczególne zasługi sportowe.

Wśród wielu sukcesów, na koncie zawodnika są: srebrny medal Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008r.,start w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 r. oraz zdobycie wielu medali mistrzostw świata, Europy i tytułów Mistrza Polski.

W trakcie uroczystości, prezydent miasta wręczył sportowcom i trenerom nagrody w podziękowaniu za szczególne zaangażowanie w rozwój toruńskiego sportu. Kwota przyznana na ten cel w tym roku wynosi 124 000 zł.

– Jeszcze niejedno sportowe zwycięstwo przed Państwem – mówił prezydent Torunia Michał Zaleski. – Mówię o tym z pewnością, bo wciąż mam przed oczyma niedzielne otwarcie X Halowych Mistrzostw Europy Weteranów Lekkiej Atletyki. Tę wspaniałą imprezę rozpoczęliśmy w Toruniu kilka dni temu, ona trwa także dziś i jest najlepszym komentarzem do naszej gali, a także gwarantem tego, że ze sportowych fascynacji chyba nie wyrasta się nigdy.