Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Optymistyczne nastroje w drużynie TAF Unikat Toruń
Karol Żebrowski 17 września, 2015, 14:11 Sport i rekreacja
11225177_1708735696016443_1408071497496944276_n
Pierwsze spotkanie TAF Unikatu Toruń rozpocznie się w niedzielę 20 września, o godzinie 18:00, na hali w Grębocinie. (fot. nadesłane)

Po kilkutygodniowych przygotowaniach sezon zainaugurują futsaliści. W rozgrywkach I ligi, walkę o pierwsze trzy punkty rozpocznie TAF Unikat Toruń. Ich premierowym przeciwnikiem będzie spadkowicz z Ekstraklasy – AZS Uniwersytet Gdański.

TAF Unikat Toruń to drużyna utworzona z potencjału Toruńskiej Akademii Futbolu z Unikatem Osiek. Celem takiego przedsięwzięcia było połączenie sił w celu zbudowania drużyny, która śmiało może bić się o wysokie lokaty na zapleczu Ekstraklasy.

Pierwszy przeciwnik, z którym zmierzą się torunianie, będzie nie lada wyzwaniem. Drużyna AZS Gdańsk po zakończeniu zeszłego sezonu pożegnała się z elitą i jak zapowiadają włodarze zespołu znad morza, będzie chciała jak najszybciej tam wrócić.

– Będziemy robić wszystko, aby pokrzyżować im plany – odnosi się do celu gdańskiego zespołu prezes TAF Unikat Toruń, Sławomir Jędrzejewski. – Posiadamy doświadczonych graczy, którzy w już niejednym ważnym spotkaniu grali i na pewno nie przestraszymy się tej drużyny. Zaczynamy u siebie i chcemy zainaugurować rozgrywki zwycięstwem. Szczerze mówiąc to myślimy, że będzie całkiem dobrze.

Oba zespoły miały okazję zmierzyć się całkiem niedawno. 6 września na turnieju o Puchar Pomorza w Chojnicach, lepsza okazała się drużyna z Gdańska, która zwyciężyła 4:2.

– Liczymy na rewanż – twierdzi Jędrzejewski. – To była jedna z dwóch porażek, które odnieśliśmy w okresie przygotowawczym, ale zanotowaliśmy wiele innych, dobrych wyników, które pozwalają patrzeć z optymizmem w przyszłość. Udało nam się np.: zremisować z ekstraklasową drużyną – Pogonią 04 Szczecin, czy też pokonać Unisław Team, który będzie naszym rywalem na pierwszoligowych parkietach.

Mimo, iż to będzie pierwszy sezon dla klubu w takim zestawieniu, to prezes zapewnia, że od początku sezonu będą chcieli na stałe zagościć w górnej połówce tabeli.

– Myślę, że stać nas na pierwszą piątkę – mówi sternik klubu. – Mamy dobrą drużynę w której grają zawodnicy o dużych umiejętnościach. Wszystko oczywiście zweryfikuje boisko, jednak patrzę w przyszłość z podniesioną głową. Być może, nasza sytuacja będzie taka, że będzie nas stać na sprawienie niespodzianki w debiutanckim sezonie? Zobaczymy…


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także