Osiedle Mokre: odkryto plantację marihuany

Fot. Łukasz Piecyk

Kryminalni z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście zatrzymali 33-latkę podejrzaną o łamanie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Funkcjonariusze w zajmowanym przez nią mieszkaniu i na balkonie odkryli plantację konopii indyjskich. Teraz kobiecie grozi do 3 lat więzienia.

– Do zatrzymania doszło 15 maja w samo południe – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. – W trakcie przeszukania pomieszczeń w jednym z pokoi funkcjonariusze odnaleźli nielegalną plantację konopi indyjskich. Kryminalni z toruńskiego Śródmieścia zabezpieczyli trzy doniczki z rozwiniętymi krzewami, które miały już po kilka i kilkanaście centymetrów wysokości oraz pojemniki z 49 ukorzenionymi nasionami. Dodatkowo na balkonie ujawnili i zabezpieczyli 21 doniczek również z ukorzenionymi nasionami.

Funkcjonariusze obliczyli, że gdyby w porę nie zabezpieczyli tej plantacji kobieta mogłaby uzyskać ponad 1600 gram konopii indyjskich. 33- latka trafiła prosto do policyjnej celi. Dzisiaj z ust śledczych usłyszała zarzut uprawy konopii indyjskich. Mundurowi będą wnioskować o objęcie kobiety dozorem, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju. Grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.