Kwietniowe wydarzenia w Muzeum Etnograficznym w Toruniu

W tym roku obchodzimy 200. rocznicę urodzin Oskara Kolberga (fot. Muzeum)

O mazurkach i Oskarze Kolbergu porozmawiają w Muzeum Etnograficznym podczas 28. spotkań z cyklu Muzeum-panaceum dla osób w wieku 55+. Wydarzenie poprowadzi Maria Pokrzywicka. Uczestnicy powinni pamiętać o okularach do czytania.

Z okazji obchodzonej w tym roku 200. rocznicy urodzin Oskara Kolberga dr Olga Kwiatkowska przybliży sylwetkę tej wybitnej postaci. Uczestnicy spotkania poznają również Kolberga jako kompozytora i szopenologa. Będzie też mowa o mazurkach: tych wypiekanych tradycyjnie na wielkanocne stoły i tych muzycznych. Pojawi się również humorystyczny wątek pisankowy z aktywnym udziałem uczestników.

Wstęp na 28. spotkania z cyklu Muzeum – panaceum: 3 zł.

  • Zabił smoka ogromnego!

Muzeum Etnograficzne w Toruniu zaprasza na 19. spotkanie z cyklu „Żywot pieśni, pieśni żywota”. Wydarzenie, które odbędzie się 23 kwietnia 2014 r. o godzinie 18.00 poprowadzi Marta Domachowska.

W programie spotkania będzie m.in. wspólne śpiewanie tradycyjnych pieśni wielkanocnych z wykorzystaniem nagrań archiwalnych. Za  pośrednictwem konopielek i pieśni wołoczebnych zgromadzeni słuchacze wspomną  także postać św. Jerzego, legendarnego zwycięzcy starodawnego smoka.

Spotkanie „Żywot pieśni, pieśni żywota” odbędzie się w sali widowiskowej Muzeum Etnograficznego w Toruniu. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.