Ostatni dzień zmagań o Puchar Europy w Wieloboju

Reprezentacja Polski sklasyfikowana jest w prognozie na siódmym miejscu

Na Stadionie Miejskim przy ul. Bema w Toruniu trwa ostatni dzień zmagań ośmiu najlepszych reprezentacji z Europy. Wczoraj rozpoczęła się wielka rywalizacja o Puchar Europy.

Gród Kopernika po raz drugi w historii gości lekkoatletyczną Superligę. Poprzednie zawody, które odbyły się w 2011 roku, zakończyły się zwycięstwem w obu kategoriach ekip rosyjskich.

Puchar Europy rozgrywany jest na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. Bema. W Toruniu. Startują w nim reprezentacje Francji, Rosji, Estonii, Białorusi, Wielkiej Brytanii, Holandii, Szwajcarii i Polski. Wywalczonego przed rokiem w Tallinnie tytułu bronić będzie reprezentacja Francji. Indywidualnie zwyciężyli wówczas Francuz Kevin Mayer oraz Polka Karolina Tymińska, która wystartuje także w Toruniu. Drużynowo biało-czerwoni zajęli rok temu w stolicy Estonii piąte miejsce.

Łącznie w grodzie Kopernika wystartuje 64 zawodników. Mężczyźni wezmą udział w dziesięcioboju, kobiety wystartują w siedmioboju.

Każda reprezentacja składa się z czterech mężczyzn i czterech kobiet. Wyniki wszystkich zawodników tej samej reprezentacji będą sumowane i pomniejszone o najniższy wynik w dziesięcioboju i najniższy w siedmioboju.