Oszukał i okradł pracodawcę

Fot. Łukasz Piecyk

Do ośmiu lat więzienia grozi mężczyźnie, który okradł swojego pracodawcę. Przedsiębiorca zgłosił policjantom brak w magazynie towaru. Kryminalni prześledzili dokładnie obieg faktur i zleceń w firmie, wykazując, że 45-letni pracownik wprowadził pracodawcę w błąd i wyłudzał z towar z magazynu.

W środę, 29 marca, policjanci z komisariatu na toruńskim Rubinkowie zatrzymali 45-latka podejrzewanego o sfałszowanie faktur i liczne wyłudzenia. Zgłoszenie w tej sprawie stróże prawa otrzymali od przedstawiciela hurtowni spożywczo-chemicznej.

– Przedsiębiorca zawiadomił policjantów o brakach w firmowym magazynie – relacjonuje sierż. szt. Wojciech Chrostowski z KMP Toruń. – Pokrzywdzony wycenił starty na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wstępne ustalenia wskazywały na 45-latka, który był zatrudniony w tej firmie jako przedstawiciel handlowy. Funkcjonariusze zebrali materiał dowodowy świadczący o tym, że zatrzymany przez nich mężczyzna okradał swojego pracodawcę od kilkunastu tygodni.

Do obowiązków nieuczciwego pracownika należało między innymi składanie zamówień w imieniu klientów firmy i dostarczanie towaru do kupujących. Mężczyzna wpadł na pomysł, by składać fikcyjne zamówienia firmowym magazynie. Na podstawie sfałszowanych faktur pobierał towar, po czym sprzedawał go innym przedsiębiorcom. Pieniądze za sprzedany towar trafiały do jego kieszeni zamiast na konto pracodawcy.

Mężczyzna usłyszał w sumie 50 zarzutów dotyczących poświadczenia nieprawdy w dokumentacji i doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Za te przestępstwa może mu grozić do 8 lat więzienia.

Posted Under