Oszukał mieszkańca Wrzosów. Trafił do policyjnego aresztu

Mężczyzna był poszukiwany m.in. przez toruński sąd (fot. Łukasz Piecyk)

Kryminalni wraz z dzielnicowym zatrzymali mężczyznę, którego wytypowali jako sprawcę wyłudzenia pieniędzy od 61-letniego mieszkańca Wrzosów. Okazało się, że oszust był poszukiwany nie tylko przez nich, ale jeszcze przez toruński sąd do sprawy sprzed lat.

– O całym zdarzeniu policja dowiedziała się od poszkodowanego – mieszkańca osiedla Rubinkowo – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy KMP Toruń. – Opisał mężczyznę, który rok temu zawarł z nim umowę montażu ogrodzenia przy domu na ul. Ugory. Następnie  wziął na ten cel pieniądze w dość pokaźnej kwocie, bo kilka tysięcy złotych i więcej się nie pojawił.

Zatrzymanie oszusta  było o tyle  utrudnione, że nie posiadał on stałego adresu zameldowania. To jednak nie uchroniło go przed zatrzymaniem. Funkcjonariusze ujęli 36-latka w środę, około godz. 15.00.

– W czwartek z ust śledczych mężczyzna usłyszał zarzut oszustwa,  za co może grozić do 8 lat więzienia – dodaje rzeczniczka. – Był już wcześniej karany za oszustwa i kradzieże. Z komisariatu trafił wprost do aresztu śledczego, bo poszukiwał go toruński sąd jeszcze do sprawy z 2012 roku.