Oszukali Skarb Państwa na ponad 72 tys. złotych

Zatrzymanym grozi do 3 lat pozbawienia wolności (fot. policja)

Toruńscy funkcjonariusze, podczas przeszukania jednej z posesji na os. Mokrym odnaleźli ponad 4700 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Z szacunkowych danych policji wynika, że 41-latka i 46-latek mogli oszukać Skarb Państwa na ponad 72 tysiące złotych.

– Wczoraj wieczorem funkcjonariusze Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą toruńskiej komendy zatrzymali dwie osoby podejrzane o posiadanie papierosów bez polskich znaków akcyzy – relacjonuje st. sierż. Wojciech Chrostowski, z policji w Toruniu. – Kryminalni już od pewnego czasu mieli przypuszczenia, że 41-latka i 46-latek mogą przechowywać taki towar. To dało im podstawę do przeszukania ich posesji na os. Mokrym.

Podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziły się. W przyczepie zaparkowanej przed domem policjanci odnaleźli ponad 4700 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Tym samym podejrzani narazili Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 72.000 złotych z tytułu nie odprowadzonego podatku. Z ust śledczych usłyszeli zarzut tzw. paserstwa akcyzowego z Kodeksu Karnego Skarbowego. Teraz grozi im wysoka grzywna oraz do trzech lat pozbawienia wolności.