Oszustka przeklejająca kody kreskowe z towarów zatrzymana

Należy pamiętać, że takie zachowanie jak zamiana kodów kreskowych na produktach, w celu zakupienia go po cenie niższej niż rzeczywista, traktowane jest przez polskie prawo jako oszustwo (fot. Łukasz Piecyk)

Toruńscy policjanci zatrzymali 65-letnią kobietę, która w jednym z hipermarketów przeklejała kody kreskowe z tańszych towarów na droższe. W ten sposób wyłudzała różnicę w cenie produktu. Za oszustwo grozić jej może do 8 lat więzienia.

– W czwartek, około godziny 11.00, dyżurny policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o oszustwie, do jakiego doszło w jednym ze sklepów przy ul. Olsztyńskiej – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy toruńskiej policji. – Policjanci, którzy pojechali na miejsce od ochrony sklepu dowidzieli się, że 65- letnia kobieta próbowała wyłudzić towar poprzez przeklejenie kodów kreskowych na towarze, który chciała zakupić. Kody kreskowe z towarów tańszych przekleiła na towary droższe, czym spowodowała straty na szkodę sklepu na łączną kwotę kilkudziesięciu złotych.

Teraz mieszkanka Torunia odpowie za oszustwo. Grozi jej nawet do 8 lat więzienia.

Policjanci przypominają: 

Należy pamiętać, że takie zachowanie jak zamiana kodów kreskowych na produktach, w celu zakupienia go po cenie niższej niż rzeczywista, traktowane jest przez polskie prawo jako oszustwo. Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę do 8 lat więzienia. Ważne jest, że dotyczy to każdego przypadku niezależnie od wartości wyłudzonego towaru.