Otwarcie ronda przy Młynie Wiedzy w Toruniu

Prace nad budową ronda rozpoczęły się kilka tygodni temu (fot. MZD)

Wczoraj w godzinach nocnych drogowcy z firmy Strabag zakończyli prace przy budowie ronda, które powstaje na wysokości ulic Kościuszki-Dworcowej. Dzięki temu kierowcy jadący od strony Rubinkowa mogą zjechać tzw. ślimakiem z wiaduktu Kościuszki w ulicę Chrobrego. Możliwy jest także dojazd do ul. Łokietka.

–Teraz zajmiemy się zrywaniem starej nawierzchni i robotami rozbiórkowym na dalszej części skrzyżowania Kościuszki-Dworcowa – informuje Krzysztof Dypolt, kierownik budowy z ramienia firmy Strabag. – Kolejnym krokiem będzie wykonanie kanalizacji deszczowej i roboty drogowe. Prace są prowadzone równolegle na ulicy Dworcowej. Tu wykonawca ułożył podbudowę i pierwsze warstwy asfalty.

Warto wiedzieć:

Przebudowa ul. Dworcowej obejmuje dwa etapy. Pierwszy z nich obejmuje odcinek o długości 503 metrów od ul. Kościuszki do Trasy Średnicowej. W ramach zadania powstanie węzeł Kościuszki-Dworcowa, ułożone zostaną chodniki, jezdnia, zjazdy do posesji i droga rowerowa. W zakres przebudowy wchodzi także nasadzenie zieleni, ułożenie kanalizacji deszczowej i wykonanie oświetlenia. Prace potrwają do końca lipca, ich koszt to ponad 5 mln złotych. Przebudowa ul. Dworcowej umożliwi dojazd do wybudowanego Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” i powstających : Toruńskiego Inkubatora Technologicznego i Międzynarodowego Centrum Spotkań Młodzieży oraz połączy układ komunikacyjny z Trasą Średnicową po jej wybudowaniu.

Drugi etap obejmuję budowę połączenia ul. Dworcowej z ul. Wielki Rów. Jest ona istotna w celu powiązania obszarów przemysłowych zlokalizowanych w tym rejonie miasta z nowym mostem drogowym w kierunku północnym. Łącznik będzie miał 542 metry długości.