Otwarte Mistrzostwa Torunia w speedrowerze już w ten weekend

Fot. TSŻ Toruń

W sobotę 19 sierpnia wystartują Otwarte Mistrzostwa Torunia w speedrowerze. Inauguracja wydarzenia odbędzie się  na terenie Motoparku przy ul. Bielańskiej 66, o godzinie 11.00.

– Speedrower w najprostszej definicji to sport kolarski na zasadach sportu żużlowego – tłumaczy Bartosz Fryckowski, zawodnik TSŻ Toruń. – W biegu startuje czterech zawodników, a trwa on cztery okrążenia – identycznie, jak w klasycznym żużlu. Różnicą jest punktacja: w speedrowerze za zwycięstwo w biegu zawodnik otrzymuje 4 punkty, za drugie 3, za trzecie 2 a za czwarte 1. Toruński tor liczy 64 metry.

Rowery na których startują zawodnicy nie posiadają jakichkolwiek hamulców oraz przerzutek, są dużo lżejsze od normalnych dwóch kółek.

Toruńskie Stowarzyszenie Żużlowe działa w Toruniu już od 18 lat. Wbrew nazwie jest klubem speedrowerowym. To właśnie torunianie są akturalnym liderem Ekstraligi. W tym sezonie nie przegrali ani jednego spotkania i stoją o krok od zdobycia tytułu Mistrza Polski. W szeregach toruńskiego klubu startują najlepsi zawodnicy na świecie, na czele z min. Bartoszem Grabowskim aktualnym Indywidualnym Mistrzem Świata czy Marcinem Paradzińskim 2-krotnym Mistrzem Europy.

– Zapraszamy chętne osoby do udziału w Mistrzostwach Torunia Amatorów zapisów można dokonać poprzez klubowy Fanpage (www.facebook.com/tsz.torun/) oraz pod adresem mailowym tsztorun@gmail.com – zachęca Bartosz Fryckowski. – Klub ze swojej strony zapewnia kaski oraz rowery speedrowerowe. Mistrzostwa Torunia rozpoczną się o godzinie 11.00 od rywalizacji juniorów. Kolejni rywalizować będą amatorzy, a na końcu zawodnicy na co dzień ścigający się na speedrowerowych owalach.

Link do wydarzenia: Facebook TSŻ Toruń