Pan Monopoly gościł w Toruniu

Fot. nadesłane

We wtorek, 9 maja, w Toruniu gościł Pan Monopoly. Wszystko za sprawą inauguracji światowej sławy gry w toruńskiej odsłonie, czyli Monopoly Edycja Toruń. Wydarzenie odbyło się w samym sercu Starego Miasta. Tym samym nasze miasto jako piąte w Polsce dołączyło do elitarnego grona takich miast jak Nowy Jork, Edynburg, Ibiza, Berlin, czy Sydney!

Była Warszawa, był Gdańsk, Wrocław i Kraków. Teraz przyszedł czas na Toruń. Podczas oficjalnej części spotkania z przedstawicielami projektu na Rynku Staromiejskim, przemawiał m.in. Prezydent Miasta Michał Zaleski.

– Bardzo się cieszę, że wydawca gry Monopoly trafił do Torunia i chce, żeby nasze miasto znalazło się na planszy tej gry – podkreślił włodarz. – Mam nadzieję, że edycja toruńska będzie bardzo rozchwytywana i popularyzowana przez piękno naszego miasta.

Wydawca Gry Monopoly Bartłomiej Sikorski wyraził nadzieję, że „na święta w wielu toruńskich domach zagości nowa edycja Monopoly”.

Kulminacyjnym punktem wydarzenia, oprócz wielu atrakcji promocyjnych, była Gra Miejska! Dlaczego? Ponieważ to podczas niej zebrane dzieci podzielone na grupy miały za zadanie odkryć pierwsze miejsce z planszy Gry Monopoly Edycja Toruń.

Dzieci otrzymały wskazówki i różnorodne zadania, a prawidłowe ich rozwiązanie było kluczem do znalezienia miejsca, które pierwsze zagości na planszy gry – okazała się nim Krzywa Wieża, której historia sięga II poł. XIII w.

Kolejne dwa miejsca wybiorą mieszkańcy w głosowaniu. Zostanie wybrane pierwsze oraz najdroższe pole na planszy, dzięki temu to właśnie torunianie będą mieli możliwość decydowania jak będzie wyglądała ich gra!

Całość gry powstaje przy ścisłej współpracy z Urzędem Miasta Torunia, której wydanie komponuje się z rocznicą 20-lecia wpisania Torunia na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, co było jednym z powodów, dla których wydawcy gry Monopoly, postanowili zaprosić miasto do wspólnego projektu stworzenia gry.