Papierosy bez akcyzy. Kierowca przewożący „towar” zatrzymany

Wstępne wyliczenia funkcjonariuszy wskazują, że należności Skarbu Państwa zostały narażone na uszczuplenie w kwocie ponad 25 tysięcy złotych (fot. Łukasz Piecyk)

Blisko dwadzieścia pięć tysięcy sztuk papierosów odnaleźli toruńscy policjanci w jednym z kontrolowanych samochodów na terenie Podgórza. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna naraził Skarb Państwa na 25 tysięcy złotych z racji nie odprowadzonego podatku. Zatrzymanemu grozi teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

– W czwartek, 5 stycznia, policjanci z komisariatu na toruńskim Podgórzu, pełniący służbę w okolicach ul. Poznańskiej zauważyli samochód osobowy marki renaulta, który postanowili zatrzymać do kontroli – relacjonuje sierż. szt. Wojciech Chrostowski z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. – We wnętrzu pojazdu funkcjonariusze natrafili na worki wypełnione paczkami papierosów bez polskich znaków akcyzy. Jak się później okazało było w nich blisko 25 tysięcy sztuk papierosów. 31-letni kierowca auta trafił prosto do policyjnej celi.

Wstępne wyliczenia funkcjonariuszy wskazują, że należności Skarbu Państwa zostały narażone na uszczuplenie w kwocie ponad 25 tysięcy złotych. 31-latek już usłyszał zarzuty związane z tzw. paserstwem akcyzowym z Kodeksu Karnego Skarbowego.