Papierosy i krajanka tytoniowa bez polskich znaków akcyzy

Mężczyzna był już notowany za podobne przestępstwa (fot. sxc.hu)

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Toruniu zatrzymali mężczyznę, który w swoim aucie posiadał 37 tysięcy pojedynczych papierosów i kilogram krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Gdyby towar trafił na rynek naraziłby Skarb Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego na kwotę prawie 40 tysięcy złotych.

Wczoraj około godz. 10.00 na ul. Jagiellońskiej w Toruniu funkcjonariusze zauważyli pojazd marki volvo. Na jego tylnym siedzeniu znajdowały się podejrzane pakunki. Posiadane przez stróżów prawa informacje wskazywały na to, że mogą się w nich znajdować przedmioty prawem zabronione.

30 -letni mieszkaniec naszego miasta posiadał w samochodzie papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Funkcjonariusze obliczyli, że gdyby towar trafił na rynek naraziłby Skarb Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego na kwotę prawie 40 tysięcy złotych.

Dzisiaj mężczyzna usłyszał z ust policyjnych śledczych zarzut załamania przepisów ustawy, kodeks karny skarbowy poprzez posiadanie papierosów i tytoniu bez znaków skarbowych akcyzy.

Teraz grozi mu wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do 3 lat.