Patrol policji uratował nastoletniego desperata

Do zdarzenia doszło na moście im. Józefa Piłsudskiego w Toruniu (fot. archiwum)

Patrol policjantów prewencji z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście uratował nastoletniego desperata. Chłopak chciał skoczyć z mostu im. Józefa Piłsudskiego do Wisły.

– Wczoraj dyżurny odebrał nietypowy telefon od świadka – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik toruńskiej policji. – Sprawa dotyczyła zgłoszenia na moście drogowym im. Piłsudskiego. Świadek dzwonił po to, aby opisać dzielną postawę policjanta, który z narażeniem życia ratował desperata. Ten w związku z problemami osobistymi chciał wskoczyć do Wisły.

Okazało się, że zdesperowany 18- latek przeszedł za barierki ochronne i stał na wąskim, niebezpiecznym gzymsie mostu. Gdy na miejsce dojechali funkcjonariusze jeden z nich przeszedł do niego przez barierkę.

– Z nastolatkiem nie można było nawiązać kontaktu werbalnego – dodaje rzeczniczka. – Mamrotał coś niezrozumiale i nie reagował na prośby funkcjonariusza.

Policjantom udało się jednak ściągnąć młodego mężczyznę na chodnik, gdzie zaopiekował się nim zespół ratownictwa medycznego.
– Poruszony całą sytuacją świadek zadzwonił do dyżurnego, aby opisać bohaterską postawę policjanta – podsumowuje podinsp. Dąbrowska. – Dzisiaj rano Komendant Miejski Policji w Toruniu insp. Antoni Stramek odebrał e- maila, w którym mężczyzna napisał cyt „wnioskuję o wyróżnienie Tego Młodego Policjanta”. Mimo, iż policjanci mają świadomość, że niesienie pomocy to ich codzienność i obowiązek, to taka pochwała to jeden z najmilszych akcentów tej trudnej służby.