Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Paweł Przedpełski: Transfer Grega jest fantastyczną sprawą
Karol Żebrowski 15 grudnia, 2015, 17:33 Sport i rekreacja
przedpełski_sławomir_kowalski
Paweł Przedpełski był liderem KS Toruń podczas ostatniego sezonu PGE Ekstraligi. Czy nowi zawodnicy pomogą wychowankowi toruńskiego zespołu wspiąć się na jeszcze wyższy poziom jazdy? (fot. KS Toruń)

Choć okienko transferowe na dobre rozpocznie się 19 grudnia, to Klub Sportowy Toruń nie próżnował w „sezonie ogórkowym”, i już teraz zapewnił sobie usługi dwóch żużlowców światowego formatu. Swojego podekscytowania tym faktem nie ukrywa Paweł Przedpełski, który skomentował dla nas transfery Martina Vaculika i Grega Hancocka.

Bardzo znaczący będzie z pewnością transfer Hancocka, którego jazda powinna zapewnić wiele punktów dla torunian w przyszłym sezonie.

– Ten ruch kadrowy jest fantastyczną sprawą – uważa wychowanek KS Toruń, Paweł Przedpełski. – Jestem cały czas juniorem i szansa na podpatrywanie jazdy, zachowań czy też ustawień Grega, bardzo mnie cieszy. Mieć w zespole, nie ukrywajmy, legendę światowego żużla jest ogromnym komfortem. Jestem pewien, że to wszystko wpłynie pozytywnie na atmosferę w zespole.

Jeszcze przed zakontraktowaniem Grega wiadomo było, że w Toruniu będzie jeździł Martin Vaculik. Słowacki żużlowiec powinien być dużym wsparciem dla Hancocka. Jego rewelacyjna średnia biegowa z zeszłego sezonu (2,242; szósty wynik w lidze) daje do zrozumienia, iż toruńscy włodarze wyciągnęli wnioski z zeszłego sezonu, kiedy brakowało osób które potrafiłyby wziąć odpowiedzialność roli lidera drużyny na swoje barki.

– Dużym plusem jest fakt, iż obaj (Hancock i Vaculik – przyp. red.) jeździli w 2014 roku wspólnie w Unii Tarnów – twierdzi Przedpełski. – Zeszły sezon pokazał, że Martin należy do ścisłej czołówki światowego żużla. Na pewno jego dobra jazda będzie nam potrzebna. Ciesze się, że będę miał szansę wystąpić wspólnie z nim w plastronie z aniołem.

Ostatnią kwestią nierozstrzygniętą w sprawie składu KS Toruń na przyszły sezon jest sprawa drugiego z juniorów. Zdaniem Przemysława Termińskiego, byłego prezesa klubu, istnieją tylko dwie opcje: będzie to jeden z wychowanków lub KS sprowadzi Norberta Krakowiaka z Ostrovii.

– Dla mnie nie ma różnicy kto nim będzie – mówi Paweł. – W Toruniu jest duża konkurencja na tą pozycję. Klub ma do dyspozycji Dawida Krzyżanowskiego, Marcina Kościelskiego czy też Marcina Turowskiego. Słyszałem także o opcji z Norbertem, to również bardzo dobry zawodnik. Nie mi jednak oceniać kto powinien jeździć. Takimi sprawami zajmuje się menager i właściciele, i myślę że oni wybiorą najlepiej.

Czy wobec tak dużych wzmocnień zespół będzie stać na zdobycie złotego medalu Drużynowych Mistrzostw Polski?

– Ciężko to ocenić – odpowiada Paweł Przedpełski. – Inne drużyny również się wzmacniają lub będą to dopiero robić. Myślę, że nasza drużyna wygląda bardzo dobrze i jeżeli ominą nas urazy, to powinniśmy walczyć o najwyższe cele.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także