Pieniądze z toruńskiego Balu Dobroczynnego wsparły potrzebujących

Pieniądze trafiły do Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Grudziądzu oraz Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Kamieniu Krajeńskim (fot. nadesłane)

Ponad 209 tysięcy złotych – tyle pieniędzy zebrano podczas wspólnego, prezydencko-marszałkowskiego Balu Dobroczynnego. Pieniądze trafią do dwóch instytucji prowadzonych przez Siostry Elżbietanki: Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Grudziądzu oraz Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Kamieniu Krajeńskim.

W piątek, 11 marca, organizatorzy balu – prezydent Torunia Michał Zaleski i Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki – przekazali Siostrom Elżbietankom czeki.

– Pieniądze trafiły do Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Grudziądzu oraz Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Kamieniu Krajeńskim – relacjonuje Sylwia Derengowska z Referatu Informacji Wydziału Urzędu Miasta Torunia. – Każda z instytucji dostała po 104.775,00 zł.

Ponadto wychowankowie, którzy byli obecni podczas wręczania czeków w urzędzie marszałkowskim, dostali od urzędów drobne upominki. Prezydent Zaleski przekazał też książki dla obu ośrodków.

Bal Marszałkowski to bardzo udana inicjatywa. Cieszę się, że odbył się w Toruniu, w tak szczególnym miejscu jak sala koncertowo-kongresowa na Jordankach. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do jego organizacji, bo dzięki tak wielkiemu zaangażowaniu zebraliśmy dużą kwotę dla niosących pomoc ośrodków – mówi prezydent Torunia Michał Zaleski. – I oczywiście jesteśmy otwarci na kolejne edycje.

Pod wielkim wrażeniem samej imprezy oraz ilości zebranych pieniędzy są także siostry Elżbietanki.

Dobroć, życzliwość i hojność przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Cieszy nas, że ktoś tak ciepło o nas myśli – mówi siostra Małgorzata Kwiatkowska z Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Kamieniu Krajeńskim.

Za przekazane do każdej z instytucji po prawie 105 tys. zł ośrodek w Grudziądzu kupi sprzęt audiowizualny, wyremontuje kuchnię i stworzy mieszkania chronione dla wychowanek, a dom w Kamieniu przeznaczy je na wkład własny do projektu kompleksowego remontu ośrodka.