Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Pierwsza runda Speedway Best Pairs Cup już 28 marca
Michał Ciechowski 17 lutego, 2014, 15:18 Sport i rekreacja
zuz 17
Chris Holder i Darcy Ward, zaprezentują się kibicom na Motoarenie oraz milionom fanów speedwaya przed telewizorami na całym świecie (fot. sxc.hu)

Pierwsza runda Speedway Best Pairs Cup rozegrana zostanie 28 marca 2014 r. w Toruniu. Drużyna z Antypodów jako pierwsza odkryła karty i wybrała zawodników na marcowe zawody. Ostatni raz na podium stanęli w 1990 roku. W ubiegłym roku zajęli czwarte miejsce. Menadżer reprezentacji Mark Lemon postawił na żużlowców idealnie znających toruńską nawierzchnię.

Chris Holder i Darcy Ward, zaprezentują się kibicom na Motoarenie oraz milionom fanów speedwaya przed telewizorami na całym świecie. Sprawą otwartą jest jeszcze – kto wśród Australijczyków będzie rezerwowym. Przed rokiem ekipę „Aussies” reprezentowali: Chris Holder, Davey Watt oraz Jason Doyle. O ile „Chrispy” był jednym z najlepszych zawodników turnieju, tak jego partnerzy nie mogli uznać swojego występu za udany. Łącznie Z 26-cioma punktami zakończyli zmagania tuż za podium.
Dla Darcy Warda turniej Speedway Best Pairs Cup będzie pierwszym poważnym startem w nowym sezonie. W przeciwieństwie do swojego kolegi z pary, nie startował w indywidualnych mistrzostwach Australii, a za sobą będzie miał tylko treningi na crossie oraz przedsezonowe sparingi.

Co istotne, Holder i Ward to na co dzień zawodnicy Unibaxu Toruń. Mistrz świata z 2012 roku startuje tam nieprzerwanie od 2008 roku i Motoarenę zna jak własną kieszeń. Podobnie jest z Darcy Wardem, młodym, niepokornym, ale niezwykle utalentowanym żużlowcem, któremu w tym roku pomagać będzie legenda australijskiego żużla – Jason Crump.

Australijczycy trzykrotnie stawali na podium Mistrzostw Świata Par. Za każdym razem do ostatecznego triumfu brakowało im jednak trochę szczęścia. Przypomnijmy, ostatni medal wywalczyli w 1990 roku w Landshut, gdzie seria Speedway Best Pairs Cup w tym roku zawita 10 maja.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także