Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Pies zginął w szybie windy toruńskiego akademika. Właścicielka prawdopodobnie była pijana
Tylko Toruń 13 lutego, 2015, 19:50 Aktualności Miasto
rektorat1_0
Sprawę bada toruńska prokuratura (fot. archiwum)

W szybie windy jednego z toruńskich akademików zginął pies. Zwierzę zostało zmiażdżone. Prokuratura Rejonowa Toruń-Wschód sprawdza, czy do śmierci czworonoga przyczynili się studenci. Podczas zdarzenia właścicielka psa oraz jej znajomi byli pod wpływem alkoholu.

Do tragedii doszło w windzie w domu studenckim Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Pies chihuahua został zmiażdżony. O sprawie Fundację dla Ratowania Zwierząt Bezdomnych „Emir” powiadomił anonimowy informator.

– Była to jakaś studencka impreza. Jedna z wersji mówi, że ludzie wrzucili psa do szybu windy – powiedziała Telewizji Polskiej Joanna Jóźwik z fundacji „Emir”.

Obrońcy praw zwierząt zawiadomili prokuraturę.

– Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako czyn z art. 35, czyli uśmiercenie psa ze szczególnym okrucieństwem. Natomiast wszystkie okoliczności będą weryfikowane w toku dochodzenia – wyjaśniła telewizji Ewa Janczur z Prokuratury Rejonowej Centrum Zachód w Toruniu.

Zdarzenie miało miejsce podczas studenckiej zabawy w jednym z akademickich pokoi. Studenci, po spożyciu alkoholu, postanowili wyprowadzić zwierzaka na spacer.Przebieg zdarzenia zrelacjonował dziennikarzowi TVP świadek zdarzenia.

– Był tam jej chłopak (właścicielki psa – przyp. redakcja) z kolegą i oni pojechali jedną windą, a psa puścili drugą i jakimś cudem on tam wpadł – powiedział świadek.

Uczelnia przekazała śledczym zapis z monitoringu. Jeśli śledczy uznają, że studenci znęcali się nad psem, może im grozić do trzech lat więzienia.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także