Pijani kierowcy straszą na toruńskich drogach

Zatrzymani mężczyźni mieli ok. 3 promila alkoholu we krwi. ( fot. Łukasz Piecyk)

Apele o nie wsiadanie za kierownicę dają się słyszeć z każdej strony, jednak kierowcy dalej podejmują ryzyko. 9 listopada na toruńskich drogach policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierowców.

Funkcjonariusze po wcześniejszym zaalarmowaniu przez czujnego świadka, na drodze S10 w Małej Nieszawce,zatrzymali 50-letniego kierowcę, mieszkańca woj. zachodniopomorskiego, który w organizmie miał prawie 3 promile alkoholu. Na miejscu zostało mu zatrzymane prawo jazdy.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Toruniu skierował na ul. Strzałową funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy. Na miejscu okazało się, że zachowanie 57-latka nie budziło wątpliwości mundurowych, co do tego, że jest pod pływem alkoholu. Alkomat wskazał prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. 

Ok. godziny 18:00 na ul. Frelichowskiego w Chełmży inny uczestnik ruchu poinformował policję o podejrzanym zachowaniu kierowcy opla astry. Jak się okazało prowadzący pojazd miał ponad 3 promile alkoholu we krwi.

Kolejnego nietrzeźwego zatrzymali policjanci również w Chełmży, na ul. 3-go Maja. Zachowanie poruszającego się motorowerem 25-latka zwróciło uwagę funkcjonariuszy. Po badaniu alkomat wykazał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Wszystkim mężczyznom grozi teraz do 2 lat więzienia i utrata uprawnień do kierowania pojazdami. O tym jednak ostatecznie zdecyduje sąd.