Pijani kradli kable z jednej z toruńskich firm

Złodzieje wpadli na gorącym uczynku (fot. policja)

Policjanci z komisariatu na Rubinkowie zatrzymali na gorącym uczynku 22-letnią kobietę i 21-letniego mężczyznę, którzy kradli kable z jednej z toruńskich firm. Podczas zatrzymania oboje znieważyli funkcjonariuszy a kobieta dodatkowo naruszyła ich nietykalność.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę, 10 listopada. Około godz. 21:00 dyżurny komisariatu na Rubinkowie otrzymał zgłoszenie od pracownika ochrony jednej z firm na ul. Wschodniej. Z jego relacji wynikało, że na dozorowanym przez niego terenie nieznane osoby miały dokonać kradzieży kabli. Dyżurny natychmiast wysłał tam mundurowych. Funkcjonariusze dojeżdżając w okolice miejsca zdarzenia zauważyli cztery osoby, które niosły zwoje kabli. Na widok funkcjonariuszy rzucili się do ucieczki. Stróże prawa podjęli pościg i już po chwili zatrzymali 22-letnią kobietę i 21-letniego mężczyznę. Oboje podczas zatrzymania wulgarnie wyzywali policjantów. Kobieta chcąc utrudnić czynność zatrzymania rzuciła się na stróżów prawa i naruszyła ich nietykalność cielesną. Oboje byli pijani. Badanie wykazało, że kobieta miała ponad promil a mężczyzna ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Tą noc spędzili w policyjnej celi.

Policjanci wiedzieli, że mieli dwójkę wspólników. Funkcjonariusze zatrzymali również ich. To 27 i 21-letni mieszkańcy Torunia. Cała czwórka usłyszała zarzut dotyczący dokonanej wspólnie i w porozumieniu niedzielnej kradzieży.

Zatrzymanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.