Pijany mężczyzna uderzył w głowę przypadkową kobietę. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia

Podczas zdarzenia mężczyzna był pijany (fot. Łukasz Piecyk)

Zarzut stworzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa utraty życia lub uszczerbku na zdrowiu usłyszał 27-latek, który uderzył w głowę nieznajomą kobietę. Stojąca na przejściu 60-latka upadła na jezdnię. Teraz 27- latek będzie musiał zgłaszać się na policyjny dozór. Grozi mu do 3 lat więzienia.

W sobotę kryminalni z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście doprowadzili do Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum-Zachód mężczyznę, który usłyszał zarzut narażenia na niebezpieczeństwo 60- letniej kobiety.

– Do zdarzenia doszło w miniony czwartek, około godz. 18.00 – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy toruńskiej policji. – Przy przejściu na skrzyżowaniu ul. Żwirki Wigury z Szosą Chełmińską znajdowała się kobieta, która wyszła na spacer z psem. Nagle i zupełnie bez powodu została dwukrotnie uderzona w tył głowy przez nieznanego jej mężczyznę.

Siła uderzenia była tak duża, że pokrzywdzona została wepchnięta na jezdnię ul. Żwirki i Wigury wprost pod nadjeżdżające pojazdy. To stworzyło bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty przez nią życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

– Ponieważ kobieta doznała obrażeń ciała i mogłaby dochodzić roszczeń od sprawcy na drodze powództwa cywilnego ze względu na charakter zdarzenia prokurator objął ściganiem również ten czyn – dodaje rzeczniczka. – W chwili zatrzymania 27- latek  był nietrzeźwy – miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. W złożonych przed policjantami wyjaśnieniach twierdził, że nie pamięta chwili samego zajścia.

Prokurator po zapoznaniu się z materiałem, który zgromadzili kryminalni w tej sprawie zdecydował  się oddać mężczyznę pod policyjny dozór. Tym samym, do czasu zakończenia postępowania, 27- latek  będzie musiał zgłaszać się do komisariatu dwa razy w tygodniu.
Grozi mu teraz do 3 lat więzienia.