Pijany wsiadł za kierownicę autobusu

Fot. Łukasz Piecyk

Utrata uprawnień do kierowania pojazdami oraz odpowiedzialność karna grozi mężczyźnie, który miał być kierowcą autobusu, wiozącego swoich pasażerów na wycieczkę. Kontrola przeprowadzona przez toruńskich policjantów wykazała, że 55-latek miał ponad 0,3 promila alkoholu w organizmie.

Do sprawdzenia pojazdu doszło wczoraj, 25 maja, około godziny 5.30. W ramach takich działań, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu dokonali także rutynowego badania stanu trzeźwości kierowcy autobusu.
– Jak się okazało kierowca był w stanie po użyciu alkohol – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy KMP Toruń. – Probierz wykazał ponad  0,30 promila alkoholu w organizmie. W rozmowie z policjantami kierowca wyznał, że miał zawieźć osoby na wycieczkę. Ten 55–latek tego dnia już  nikogo, nigdzie nie zawiózł i raczej nieprędko zawiezie.

Funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy, które wraz z dokumentami tej sprawy trafi do sądu z wnioskiem o ukaranie kierowcy. Mężczyzna odpowie za popełnione wykroczenie, ale grozi mu również utrata uprawnień do kierowania pojazdami. O tym  jednak zdecyduje sąd.