„Piknik na 4 łapach” z Dorotą Sumińską już 17 września

Fot. nadesłane

W niedzielę 17 września o godzinie 12.00, na terenie Psiego Parku, rozpocznie się charytatywna impreza “Piknik na 4 łapach”. Cały dochód z wydarzenia przekazany zostanie na potrzeby podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu. Gościem specjalnym będzie dr weterynarii Dorota Sumińska – publicystka, autorka książek i programów radiowo – telewizyjnych.

– Podczas imprezy nie zabraknie atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci – zachęcają organizatorzy akcji. – Odbędzie się bieg na 2,5 km i 5 km z psami – również tymi ze schroniska, kiermasz książek, loteria fantowa. Ponadto zaprosimy na słodki poczęstunek, zumbę, do wysłuchania mini wykładów o bezpieczeństwie w kontaktach ze zwierzętami, damy możliwość wygrawerowania adresatki dla psa, zachipowania go czy własnoręcznego wykonania zabawki dla czworonoga. Na wydarzeniu zaprezentują się wybrani podopieczni Schroniska oraz organizacje i fundacje działające na rzecz zwierząt. Pojawią się przedstawiciele Policji, Straży Miejskiej, behawioryści i pracownicy Schroniska.

Głównym celem Pikniku jest edukacja najmłodszych w zakresie szacunku wobec naszych braci mniejszych, bezpieczeństwa i świadomości w kontaktach ze zwierzętami,wsparcie potrzebujących zwierząt (zbierane będą koce, obroże oraz karma), a także przyczynienie się do adopcji bezpańskich czworonogów.

Organizatorami są: Fundacja Inicjatyw Kreatywnych „Fanaberia”, Sauron Team oraz Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu.