Piosenki Ireny Jarockiej i Anny Jantar

Dzień Babci i Dzień Dziadka to dni niezwykle ważne, nie tylko dla samych solenizantów, lecz także dla wnucząt i dzieci, którzy razem z nimi spędzają ten piękny czas. Pragniemy, aby babcia czy dziadek każdego z nas poczuł się w tym dniu szczególnie wyróżniony, kochany, doceniany, a przede wszystkim wyjątkowy. To czas kiedy ważne są również wspomnienia, szczególne te, którymi żyją nasi dziadkowie. W nich ukryte echa lat, w których była ich młodość, najważniejsze i najpiękniejsze momenty życia, a z nimi wiąże się też często muzyka, której uwielbiali słuchać.

Anna Jantar oraz Irena Jarocka to wyjątkowe i wybitne piosenkarki, uznawane przez wielu za ikony i zarazem pierwsze damy polskiej piosenki. To artystki o niezwykłej wrażliwości, charyzmie, obdarzone głosami o unikalnej, ciepłej barwie, trafiającymi do serc wielu słuchaczy. Ogromnym więc ciosem była dla wszystkich tragiczna śmierć Anny Jantar, o której jednak pamięć pozostaje wciąż niezwykle żywa. Znakomita twórczość obu wokalistek jest znana niemalże każdemu, a dzięki swej ponadczasowości i uniwersalności nieustannie przewija się w naszym życiu.

Koncert, podczas którego będziemy mieli możliwość posłuchania piosenek z repertuaru Anny Jantar i Ireny Jarockiej, to swoista podróż wspomnień, w którą zabierze nas Barbara Broda-Malon i towarzyszący jej zespół instrumentalny. To zarazem muzyczna wyprawa do intymnego świata, myśli i wyznawanych wartości obecnych w utworach piosenkarek. Artystka zaprezentuje wybrane piosenki z repertuaru wokalistek, proponując je w nieco zmienionych i nowatorskich aranżacjach.

Koncert to idealna okazja, by razem z naszymi dziadkami przenieść się w przeszłość, rzucić w wir wspomnień i posłuchać wielkich hitów, do których tak chętnie wracamy.

Wystąpią:
Barbara Broda-Malon – śpiew
Grzegorz Kasperczyk – piano, instrumenty klawiszowe
Sebastian Malon – skrzypce, skrzypce elektryczne
Michał Żymełka – instrumenty perkusyjne

20 stycznia 2017 r. / piątek / godz. 19:00 / Dwór Artusa / Sala Wielka
Bilety: 25/30 zł