Piotr Machalica wystąpi na deskach Teatru Muzycznego w Toruniu

Aktor zaprezentuje poezję śpiewaną (fot. nadesłane)

W sobotę, 12 grudnia, na scenie Teatru Muzycznego wystąpi Piotr Machalica – aktor, który udowodni, że poezja śpiewana ma się wciąż bardzo dobrze.
Piaskownica to tytuł najnowszej płyty Piotra Machalicy – znanego i cenionego aktora teatralnego i filmowego. To suma, jak mówi Machalica, jego ponad trzydziestoletnich doświadczeń z piosenką poetycką i aktorską. Teksty, napisane specjalnie na tę płytę, wyszły spod pióra Jana Wołka. Opowiadają historie romantyczne, opisujące relacje damsko-męskie, niektóre mrożących krew w żyłach. Usłyszymy kompozycje m.in.  Janusza Strobla, Janusza Grzywacza i Krzysztofa Niedźwieckiego. O oprawę muzyczną zadba zespół pod kierownictwem muzycznym Wojciecha Borkowskiego (pianino, gitara, gitara basowa, perkusja).

W rankingu sprzedaży płyt, opublikowanym na początku listopada, w kategorii „piosenka poetycka” Piaskownica plasuje się na piątym miejscu. Koncerty premierowe Piaskownicy zaplanowano w pięciu polskich miastach. Jednym z nich jest Toruń. Pozostałe to Częstochowa, Olsztyn i Warszawie, latem był Sopot.

Bilety na koncert 12 grudnia (g. 19:00) w cenie 40 zł normalny, 30 zł ulgowy do nabycia w teatralnym Biurze Obsługi Widza przy ul. Żeglarskiej 8 w Toruniu (512 982 913, bow@teatrmuzyczny.torun.pl)