PKP: podróż z Torunia do Grudziądza skróci się o 20 minut

Do końca roku zostaną jeszcze wymienione tory i rozjazdy oraz przeprowadzony zostanie remont urządzeń do sterowania ruchem (fot. Tytus Szabelski/archiwum)

Podróż pociągiem na 59-kilometrowej trasie z Torunia do Grudziądza skróci się z półtorej godziny do 70 minut, gdy zakończy się pod koniec roku rewitalizacja linii na odcinku Chełmża-Grudziądz – poinformował Maciej Dutkiewicz z biura prasowego PKP PLK.

Wyremontowane zostały już przejazdy w Chełmży, Wrocławkach, Firlusie, Kornatowie i Wałdowie Szlacheckim. Zostały one podwyższone, co powala wygodniej i bezpieczniej wsiadać do pociągu. Pojawiły się też nowe wiaty, ustawiono ławki i gabloty z rozkładami jazdy.

Niezelektryfikowana trasa Toruń – Grudziądz jest częścią linii kolejowej nr 207 Toruń-Malbork. Codziennie kursuje nią kilkanaście pociągów. Dzięki rewitalizacji zwiększy się przepustowość linii, co umożliwi uruchomienie dodatkowych połączeń.

W planach PKP PLK jest modernizacja 76-kilometrowego odcinka Grudziądz-Malbork. Jeszcze w tym roku ma powstać studium wykonalności inwestycji.

Inwestycja ma zostać zakończona w listopadzie. Jej koszt to około 78 mln zł.