Płacili znalezioną kartą bankomatową

Fot. Łukasz Piecyk

Kryminalni z toruńskiego Rubinkowa zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem na konta bankowe. 32 i 31-latek robili zakupy i płacili w restauracjach znalezioną wcześniej i przywłaszczoną kartą bankomatową. Podejrzani usłyszeli zarzuty związane z tym przestępczym procederem. Teraz grozi im do 10 lat więzienia.

Wszystko miało swój początek 8 sierpnia, wówczas pokrzywdzony przygotowując się do wyjazdu nieopatrznie położył swój portfel wraz z dokumentami i kartami płatniczymi na dachu auta. Zapominając o nich odjechał. Gdy wrócił w to samo miejsce portfela nie znalazł.

– Jak się później okazało, znalazł go 32-letni mężczyzna – informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy KMP Toruń. – Zamiast oddać go właścicielowi lub na komisariat, czy też do Biura Rzeczy Znalezionych, pochwalił się o tym fakcie swojemu o rok młodszemu koledze (31l.). Ten namówił go, żeby użyć karty. Tego samego dnia obaj mężczyźni wspólnie i w porozumieniu płacili przywłaszczoną kartą za zakupy w sklepach i zjedzone posiłki w restauracjach. Łącznie dokonali tego dnia 22 transakcje na kwotę ponad 800 złotych.

Zgłoszoną sprawą zajęli się kryminalni z Komisariatu Policji Toruń Rubinkowo. Funkcjonariusze na podstawie zebranych informacji ustalili tożsamość sprawców. Policjanci namierzyli i zatrzymali podejrzewanych. 32 i 31-latek trafili do policyjnego aresztu.

Śledczy z Rubinkowa na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili podejrzanym łącznie 22 zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem na konto bankowe. Starszy z nich dodatkowo usłyszał zarzut przywłaszczenia i ukrywania dokumentów. Za te przestępstwa może grozić do 10 lat więzienia. Teraz za swoje postępowanie będą odpowiadać przed sądem.

Posted Under