Płyta z autografem Stinga na aukcji WOŚP. Toruń przygotowuje się do wielkiego finału

Prezydent Michał Zaleski prezentuje krążek z autografem Stinga (fot. materiały prasowe)

Trzy orkiestrowe sztaby, dziesiątki wolontariuszy i tysiące czerwonych serduszek – tak wyglądać będzie jubileuszowy, 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który rusza 15 stycznia. Toruńskim aukcyjnym akcentem będzie m.in. winylowa płyta „57th&9th” z autografem Stinga.

Sztab z Grodu Kopernika dopina wszystko na ostatni guzik. Wśród przygotowanych atrakcji nie zabraknie stałych punktów programu, czyli „wielkiej ściskawy”, licytacji i koncertów. Na Rynku Staromiejskim podczas finału zaprezentuje się Tymon & The Transistors. Z WOŚP zagra także Paraliż Band, grupa Banau i kapela Dogs Head.

Oprócz zbieranych datków do puszek, torunianie włączą się również w ogólnopolskie aukcje charytatywne. Wśród wystawionych przedmiotów znajdzie się pamiątka z jednego z największych wydarzeń muzycznych minionego roku w Toruniu – koncertu Stinga.

Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski poprosił artystę o złożenie autografów na dwóch winylowych płytach oraz kilku CD z nowym albumem. Jedna z nich trafiła na tegoroczną licytację.

– Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to piękna akcja, dzięki której każdy może dać coś od siebie – mówi Michał Zaleski, prezydent Torunia. – Już od lat zbieramy wspólnie fundusze na aparaturę medyczną dla potrzebujących. Mogę zapewnić, że płyta, którą przekazuję na aukcję była osobiście podpisana przez Stinga w Toruniu, tuż przed nagraniem gali telewizyjnej.