Po interwencji policji na meczu Elany. Użyto gazu „ze względu na narastającą agresję” [wideo]

Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla gospodarzy.

Łącznie 6 osób zatrzymała policja po sobotnim meczu między Elaną Toruń a Spartą Brodnica. Grozi im  areszt, ograniczenie wolności lub grzywna.

Dla 5 mężczyzn w wieku od 16 do 23 lat mecz zakończył się, zanim sędzia odgwizdał początek spotkania. Przed wejściem na stadion odpalili oni bowiem świetlne race. Funkcjonariusze zatrzymali te osoby i odwieźli na komisariat.

– Podczas trwania sportowego widowiska doszło do użycia kolejnych środków pirotechnicznych – wyjaśnia podinspektor Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy KMP W Toruniu. – Na trybuny weszli policjanci i zatrzymali 22-latka, który odpalał race. W trakcie podejmowania interwencji ze względu na narastającą agresję pseudokibiców oraz niestosowanie się do poleceń wydawanych przez stróżów prawa, policjanci użyli gazu. Zatrzymany przez mundurowych 22-latek prosto ze stadionu trafił do izby wytrzeźwień.

Wobec wszystkich pełnoletnich osób zostaną skierowane wnioski do sądu o ukaranie.

– W tym wypadku może im grozić areszt, ograniczenie wolności lub grzywna – dodaje Wioletta Dąbrowska. – Materiały dotyczące zachowania nieletniego zostaną przekazane do sądu  ds. nieletnich.

Impreza nie miała charakteru masowego. Przypomnijmy, że klub odciął się od interwencji policji.