Po wspólnej imprezie ukradł kartę i włamał się na konto

Fot. Łukasz Piecyk

Właściciel mieszkania po przebudzeniu niedzielnego poranka zrozumiał, że jego znajomy zamiast wynieść ze spotkania miłe wspomnienia zabrał jeszcze gościnnemu gospodarzowi pieniądze i kartę bankomatową. Ponieważ posiadacz wcześniej udostępnił mu kod PIN do swojej karty ten poczuł się upoważniony zadysponować nią jak własną i wypłacił z niej ponad tysiąc złotych. Jak później wyznał policjantom wszystkie przegrał „ na automatach”.

W środę kryminalni z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście ogłosili zarzut 42-letniemu mężczyźnie, który okradł swojego znajomego.

– Do zdarzenia doszło w miniony weekend – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy KMP Toruń. – Jak poinformował pokrzywdzony mieszkaniec jednej z ulic na toruńskich Wrzosach sobotniego wieczoru odwiedził go znajomy ze swoją konkubiną. Wspólnie wypili sporą ilość alkoholu. Gdy właściciel mieszkania obudził się niedzielnego poranka, okazało się, że jego znajomy zamiast wynieść ze spotkania miłe wspomnienia zabrał jeszcze gościnnemu gospodarzowi pieniądze i kartę bankomatową. Ponieważ posiadacz wcześniej udostępnił mu kod PIN do swojej karty ten poczuł się upoważniony zadysponować nią jak własną i wypłacił z niej ponad tysiąc złotych.

Jak później wyznał policjantom wszystkie przegrał „ na automatach”. Z ust śledczych usłyszał zarzut kradzieży, ale też kradzieży z włamaniem na konto bankowe. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Posted Under