Pobicie i porwanie w Toruniu – sprawcy są już w rękach policji

Sprawcom może grozić do 12 lat pozbawienia wolności (Fot. policja)

Rozbój i uprowadzenie – takie zarzuty ciążą na dwóch sprawcach sobotniego zdarzenia. Policjanci zatrzymali 41-letniego mężczyznę oraz jego 36-letnią znajomą. Oboje pozbawili wolności 42-latka.Decyzją sądu przez wszystkie dni w tygodniu będą musieli zgłaszać się na komisariat w ramach policyjnego dozoru. Może im grozić do 12 lat więzienia.

– Wczoraj do toruńskiej prokuratury i sądu policjanci z Podgórza doprowadzili dwoje podejrzanych o dokonanie rozboju oraz bezprawne pozbawienie wolności człowieka – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy policji w Toruniu. – Do samego zdarzenia doszło w ostatnią sobotę około godz. 19.00 przy ul. Podgórskiej w Toruniu. Do 42 – letniego pokrzywdzonego, który był właśnie w pracy podbiegło dwóch mężczyzn i kobieta. Z jego relacji wynika, że jeden ze sprawców, używając przemocy, spowodował jego upadek. Napastnik przeszukał również jego kieszenie i zabrał z nich kluczyki od należącego do niego seata. Następnie wsiadł do niego jako kierowca. Pozostali sprawcy siłą zaciągnęli pobitego mężczyznę do pojazdu i odjechali.

Pokrzywdzony, wykorzystując chwilową nieuwagę napastników, otworzył drzwi i uciekł. Sprawcy pojechali dalej. Policjanci tuż po zgłoszeniu zdarzenia podjęli działania operacyjne. Wytypowali i zatrzymali dwoje podejrzanych, nie posiadających stałych adresów zamieszkania.

– W chwili ich ujęcia przez policjantów, 41- letni mężczyzna miał prawie promil alkoholu w organizmie, a jego 36-letnia znajoma ponad promil – dodaje rzeczniczka. – Podczas przeszukania zatrzymanych funkcjonariusze odnaleźli również kluczyki do utraconego pojazdu, który sprawcy w stanie uszkodzonym porzucili na jednej z ulic Rubinkowa.