Pobił i zgwałcił młodą kobietę. Policja zatrzymała sprawcę

Mężczyzna w kim odstępie czasu dopuścił się dwóch podobnych przestępstw (fot. Łukasz Piecyk)

Do 12 lat więzienia może grozić 27- latkowi z Torunia, który pobił młoda kobietę i zmusił ją do pewnej czynności seksualnej. Przełom w tej sprawie nastąpił  już  w kilka dni od zgłoszenia, kiedy  kryminalni personalnie wiedzieli kogo szukają. Wczoraj doszło do jego zatrzymania. Jak się okazało to nie pierwszy jego czyn o takim charakterze. Dzisiaj policjanci doprowadzą go do prokuratury i sądu. 

W poniedziałek, 10 sierpnia około godz.  1.00. dyżurny toruńskiej komendy został powiadomiony o zgwałceniu do jakiego doszło w Toruniu w rejonie Osiedla Chełmińskiego. Jak ustalili kryminalni młoda kobieta samotnie wracała nocnym  autobusem do domu. Gdy wysiadła z autobusu na tym samym przystanku  wysiadał za  nią  mężczyzna. W pewnym momencie złapał ją m.in. za rękę,  wciągnął  w ustronne miejsce  i brutalnie pobił . Następnie siłą zmusił ją do pewnej czynności seksualnej.

– Kryminalni od samego początku starali się zgromadzić i zabezpieczyć jak najwięcej śladów w tej sprawie i dowodów, które mogły naprowadzić ich na sprawcę – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy toruńskiej policji. – Odnalezienie jednak mężczyzny okazało się nie takie proste. Wiedząc, co uczynił, próbował ukrywać się przed stróżami prawa. Grupa  policjantów skierowana do tych działań zatrzymała go wczoraj.

To 27-  letni mieszkaniec toruńskiego osiedla Bielawy. Wynajął jednak  mieszkanie na Chełmińskim Przedmieściu.  Po dokładnym sprawdzeniu wyszło na jaw, że ten sam mężczyzna pod koniec czerwca tego roku  opuścił Areszt Śledczy, gdzie przebywał przez dwa miesiące, tymczasowo aresztowany do sprawy o podobnym charakterze. Wtedy zaatakował kobietę na Osiedlu Mokrem, pobił ją i próbował zmusić do podobnej czynności seksualnej. Tamtej pokrzywdzonej udało się uciec.

– Dzisiaj funkcjonariusze będą doprowadzać mężczyznę do Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum Zachód – dodaje rzeczniczka. – Wnioskują do prokuratora o skierowanie wniosku do sądu o jego tymczasowe aresztowanie.

Posted Under