Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Pobili mężczyznę od którego „chcieli” kupić samochód. Sprawców zatrzymała policja
Michał Ciechowski 21 listopada, 2014, 12:13 Aktualności Miasto
21lis2014pob (2)
Zatrzymanymi to mieszkańcy sąsiednich miast (fot. policja)

Do trzech lat pozbawienia wolności grozi mężczyznom, który, pod pretekstem kupna samochodu, pobili 31-letniego właściciela pojazdu. Sprawcy zostali zatrzymani kilka godzin po zgłoszeniu.

– Wczoraj policjanci z Komisariatu Toruń Podgórz doprowadzili do Prokuratury Rejonowej Toruń Wschód trzech sprawców pobicia – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik toruńskiej policji. – Dwóch z nich pochodzi z powiatu lipnowskiego a jeden z golubsko-dobrzyńskiego. W ostatni wtorek jeden z nich umówił się ze swoją ofiarą w Toruniu przy ul. Włocławskiej. Wstępnie spotkanie miało dotyczyć kupna auta, które 31- latek właśnie chciał sprzedać.

Okazało się, że jeden z mężczyzn chciał osobiście rozmówić się z pokrzywdzonym i zabrał w tym celu jako towarzyszy dwóch kolegów. Ostatecznie wszyscy trzej pobili swoją ofiarę i uciekli. Pokrzywdzony trafił do szpitala.

– O zdarzeniu dyżurny dowiedział się od postronnego świadka, który spłoszył sprawców – kontynuuje rzeczniczka. – Kryminalni z komisariatu na Podgórzu mimo późnej pory tak długo zbierali dowody w tej sprawie, aż wytypowali dwóch sprawców.

Pierwszego ze sprawców funkcjonariusze ujęli w mieszkaniu pod Gołubiem – Dobrzyniem. Jako drugi w kolejności został zatrzymany 20-latek z Lipna. Funkcjonariusze z Podgórza ściśle współpracowali też w tej sprawie z mundurowymi z lipnowskiej komendy. To oni pomogli wytypować i zatrzymali trzeciego, a zarazem ostatniego ze sprawców – 20-latka.

Prokurator zdecydował, że wszyscy trzej mężczyźni w ramach policyjnego dozoru będą musieli zgłaszać się trzy razy w tygodniu do jednostek policji najbliższych ich miejscu zamieszkania. W ramach nałożonego na nich zakazu nie wolno im się również zbliżać do pokrzywdzonego.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także