Pobili mężczyznę od którego „chcieli” kupić samochód. Sprawców zatrzymała policja

Zatrzymanymi to mieszkańcy sąsiednich miast (fot. policja)

Do trzech lat pozbawienia wolności grozi mężczyznom, który, pod pretekstem kupna samochodu, pobili 31-letniego właściciela pojazdu. Sprawcy zostali zatrzymani kilka godzin po zgłoszeniu.

– Wczoraj policjanci z Komisariatu Toruń Podgórz doprowadzili do Prokuratury Rejonowej Toruń Wschód trzech sprawców pobicia – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik toruńskiej policji. – Dwóch z nich pochodzi z powiatu lipnowskiego a jeden z golubsko-dobrzyńskiego. W ostatni wtorek jeden z nich umówił się ze swoją ofiarą w Toruniu przy ul. Włocławskiej. Wstępnie spotkanie miało dotyczyć kupna auta, które 31- latek właśnie chciał sprzedać.

Okazało się, że jeden z mężczyzn chciał osobiście rozmówić się z pokrzywdzonym i zabrał w tym celu jako towarzyszy dwóch kolegów. Ostatecznie wszyscy trzej pobili swoją ofiarę i uciekli. Pokrzywdzony trafił do szpitala.

– O zdarzeniu dyżurny dowiedział się od postronnego świadka, który spłoszył sprawców – kontynuuje rzeczniczka. – Kryminalni z komisariatu na Podgórzu mimo późnej pory tak długo zbierali dowody w tej sprawie, aż wytypowali dwóch sprawców.

Pierwszego ze sprawców funkcjonariusze ujęli w mieszkaniu pod Gołubiem – Dobrzyniem. Jako drugi w kolejności został zatrzymany 20-latek z Lipna. Funkcjonariusze z Podgórza ściśle współpracowali też w tej sprawie z mundurowymi z lipnowskiej komendy. To oni pomogli wytypować i zatrzymali trzeciego, a zarazem ostatniego ze sprawców – 20-latka.

Prokurator zdecydował, że wszyscy trzej mężczyźni w ramach policyjnego dozoru będą musieli zgłaszać się trzy razy w tygodniu do jednostek policji najbliższych ich miejscu zamieszkania. W ramach nałożonego na nich zakazu nie wolno im się również zbliżać do pokrzywdzonego.