Podczas libacji alkoholowej pobili mężczyznę. Stanęli przed sądem

Mężczyznom grozi do 8 lat pozbawienia wolności (fot. Łukasz Piecyk)

Policjanci z komisariatu policji na toruńskim Rubinkowie doprowadzili do sądu trzech mężczyzn, zatrzymanych w związku z pobiciem 34-latka. Funkcjonariusze ustalili, że podejrzani podczas libacji alkoholowej tak dotkliwie pobili pokrzywdzonego, że ten doznał obrażeń, które zagrażały jego życiu. Sąd zadecydował, że cała trójka najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

– Do zdarzenia doszło w ubiegły wtorek na ulicy Skłodowskiej-Curie – mówi st. sierż. Wojciech Chrostowski z toruńskiej policji. – Tego dnia do policjantów dotarł sygnał, że coś niepokojącego może dziać się w mieszkaniu zajmowanym przez pokrzywdzonego. Jedna z okolicznych mieszkanek usłyszała podejrzane odgłosy dochodzące z lokalu.

Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce zastali tam nieprzytomnego 34-latka z wyraźnymi śladami świadczącymi o pobiciu. Mężczyzna trafił prosto do szpitala. W mieszkaniu mundurowi zatrzymali 55-latka, który miał związek z pobiciem.

– Funkcjonariusze podejrzewali, że w zdarzeniu mogły brać udział także inne osoby – dodaje policjant. – Dzięki wskazówkom i rysopisom uzyskanym od świadków kryminalni ustalili kolejnych dwóch mężczyzn. Jeszcze tego samego dnia zatrzymali 20-latka.

Kilka godzin później do aresztu trafił 44-latek. Mężczyźni odpowiedzą teraz za to, że wspólnie i w porozumieniu pobili 34-latka.

– Podczas libacji alkoholowej bili go pięściami i kopali – opisuje st. sierż. Chrostowski. – W wyniku ich ciosów pokrzywdzony doznał obrażeń, które zagrażały jego życiu. Sąd podzielił zdanie organów ścigania i zadecydował, że najbliższe trzy miesiące wszyscy spędzą w areszcie.

Teraz może im grozić do 8 lat więzienia.