Podsumowanie akcji „Warto być bohaterem”

Podsumowanie odbędzie się jutro na toruńskim lodowisku Tor-Tor (fot. Adam Zakrzewski)

Caritas Diecezji Toruńskiej po raz kolejny zorganizowała jesienną akcję pod hasłem „Warto być bohaterem”. Jej celem jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby drugiego człowieka oraz zmotywowanie do pozytywnych postaw.

Podczas całego przedsięwzięcia, uczniowie toruńskich szkół poruszają ważne tematy dot. przyjaźni, wrażliwości, miłości czy odchodzenia. Wszystko to na podstawie specjalnie przygotowanego tekstu. W tym roku zatytułowany został „Walka o życie, starcie drugie” (dostępny pod adresem internetowym: http://www.torun.caritas.pl/subpages/grafiki/sw16.html).

– Akcja w szkołach właśnie dobiega końca – mówi ks. prał. Daniel Adamowicz Dyrektor Caritas Diecezji Toruńskiej. – W piątek, o godz. 11.00 podsumujemy ją na lodowisku Tor-Tor, podczas Inauguracji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Owocem przedsięwzięcia jest zebranie środków dla chorych i niepełnosprawnych dzieci. W tym roku dla 9-letniego Oliwiera, cierpiącego na nowotwór. Pieniądze zostaną przekazane także na budowę afrykańskiego przedszkola w ramach dzieła „Ad Gentes”. Już teraz wiemy, a środki jeszcze spływają, że uczniowie zebrali kwotę 24 500 zł.

Za szczególne zaangażowanie w tę akcję certyfikaty otrzymają jutro: Zespół Szkół Towarzystwa Salezjańskiego w Toruniu, Szkoła Podstawowa nr 21 w Grudziądzu, Zespół Szkół nr 28 w Toruniu i Publiczne Gimnazjum w Topólce.

Do końca roku można jeszcze wesprzeć chorego Oliwiera, wysyłając sms o treści: OLIWIER na nr 72052 (koszt 2,46 zł z VAT).