Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Policja udaremniła próbę wyłudzenia kredytu
Michał Ciechowski 17 grudnia, 2014, 18:12 Aktualności Miasto
16gru2014pg2
Mężczyzna próbował wyłudzić kredyt w jednym z toruńskich banków (fot. policja)

Do ośmiu lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który przedłożył w banku fałszywe faktury i chciał wyłudzić kredyt. Toruńscy policjanci zatrzymali 29-letniego oszusta w poniedziałek.

Wczoraj policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą toruńskiej komendy doprowadzili do Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum-Zachód sprawcę usiłowania wyłudzenia kredytu.

– Do jego zatrzymania doszło w poniedziałek około godz. 9.00 – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy toruńskiej policji. – 29-latek w jednym z miejscowych oddziałów banku przy ul. Szerokiej przedłożył faktury dokumentujące fikcyjne transakcje, świadczące o wysokości dokonanych sprzedaży w prowadzonym gospodarstwie. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że faktury zostały sfałszowane w celu uzyskania kilkuset tysięcy kredytu.

Śledczy dla potrzeb postępowania zabezpieczyli m.in. całą dokumentację bankową związaną z przestępstwem. Nieuczciwy kredytobiorca trafił do policyjnego aresztu.

Z ust policyjnych śledczych usłyszał m.in. zarzut usiłowania wyłudzenia kredytu. Został również przez nich doprowadzony do prokuratora. Oskarżyciel podjął decyzję, że podejrzany będzie musiał wpłacić kilka tysięcy złotych poręczenia majątkowego.

 


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także