Policja udaremniła próbę wyłudzenia kredytu

Mężczyzna próbował wyłudzić kredyt w jednym z toruńskich banków (fot. policja)

Do ośmiu lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który przedłożył w banku fałszywe faktury i chciał wyłudzić kredyt. Toruńscy policjanci zatrzymali 29-letniego oszusta w poniedziałek.

Wczoraj policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą toruńskiej komendy doprowadzili do Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum-Zachód sprawcę usiłowania wyłudzenia kredytu.

– Do jego zatrzymania doszło w poniedziałek około godz. 9.00 – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy toruńskiej policji. – 29-latek w jednym z miejscowych oddziałów banku przy ul. Szerokiej przedłożył faktury dokumentujące fikcyjne transakcje, świadczące o wysokości dokonanych sprzedaży w prowadzonym gospodarstwie. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że faktury zostały sfałszowane w celu uzyskania kilkuset tysięcy kredytu.

Śledczy dla potrzeb postępowania zabezpieczyli m.in. całą dokumentację bankową związaną z przestępstwem. Nieuczciwy kredytobiorca trafił do policyjnego aresztu.

Z ust policyjnych śledczych usłyszał m.in. zarzut usiłowania wyłudzenia kredytu. Został również przez nich doprowadzony do prokuratora. Oskarżyciel podjął decyzję, że podejrzany będzie musiał wpłacić kilka tysięcy złotych poręczenia majątkowego.