Policja zatrzymała oszustów oferujących masaż erotyczny

Jak zapowiadają policjanci, sprawa jest rozwojowa (fot. policja)

Do 12 lat pozbawienia wolności grozi 39-latce i jej 44-letniemu konkubinowi za dokonanie rozboju na 29-latku. Młody mężczyzna w internecie znalazł ogłoszenie o masażu erotycznym. Na miejscu dowiedział się, że umówiona kwota wzrosła dziesięciokrotnie. Kiedy ten chciał opuścić mieszkanie, telefonicznie został zastraszony przez 44-latka.

– W miniona niedzielę do toruńskiej komendy zgłosił się mężczyzna, który opowiedział policjantom jak w dniu 12 sierpnia padł ofiara dość nietypowego rozboju – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy KMP Toruń. – Pokrzywdzony w internecie znalazł ogłoszenie o masażu erotycznym świadczonym przez kobietę. Umówił się z nią w jednym z mieszkań na toruńskim Rubinkowie. Kwota za usługę miała wynieść kilkadziesiąt złotych. Gdy mężczyzn wszedł do mieszkania masażystka poinformowała go, że cena usługi nieco wzrośnie, a dokładnie o 50 złotych .

29 -latek na to przystał. Kobieta zamknęła za sobą drzwi na zamek cyfrowy. Po zaistniałej sytuacji poinformowała go, że cena za wyświadczoną usługę wynosi 1500 zł. Gdy mężczyzna chciał opuścić mieszkanie zastraszyła go windykatorem, z którym połączyła się telefonicznie i oddała słuchawkę pokrzywdzonemu.

– Ten w obawie o swoje zdrowie wydał kobiecie kilkaset złotych, które przy sobie posiadał oraz telefon komórkowy – dodaje rzeczniczka. – Następnie napisał umowę lombardową, w której treści wpisał, że ma dług w kwocie kilkuset złotych.

Kryminalni bardzo szybko ustalili kto stoi za przestępstwem. W poniedziałek doszło do zatrzymania 39-letniej mieszkanki Torunia.
– Śledczy zarzucili kobiecie dokonanie rozboju i wymuszenia rozbójniczego – kontynuuje podinsp. Dąbrowska. – Jak się okazało windykatorem był jej 44-letni konkubin, a ona sama kilka lat wcześniej działała tą samą metodą i wtedy usłyszała podobny zarzut.
Mężczyzna został zatrzymany wczoraj. Teraz może im grozić do 12 lat więzienia.

Wszystko wskazuje na to, ze przypadek 29 latka nie jest jednostkową tego typu sytuacją. Wobec czego śledczy przewidują dalszy rozwój tej sprawy.

Posted Under