Policjanci kolejny raz przeszukują okolice Wisły

Policjanci nadal poszukują zaginionego Remigiusza Baczyńskiego . Dzisiaj 12.01.2017 płetwonurkowie z SAT z KWP Bydgoszcz kolejny już raz przeszukiwali Wisłę w okolicach tarasu widokowego. Nie natrafiono na żaden dodatkowy ślad przybliżający policjantów do wyjaśnienia tej sprawy. Funkcjonariusze nadal rozpytują świadków i analizują dostępne monitoringi.

Dzisiaj 12.01.2017 płetwonurkowie z Sekcji Antyterrorystycznej z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszcz kolejny już raz podjęli próbę poszukiwań Remigiusza Baczyńskiego i przeszukiwali Wisłę w okolicach tarasu widokowego. Nie natrafiono na żaden dodatkowy ślad przybliżający policjantów do wyjaśnienia tej sprawy. Funkcjonariusze nadal rozpytują świadków i analizują dostępne nagrania z tamtej nocy. Przypomnijmy : W piątek 05.01.2017 policjanci z Sekcji Antyterrorystycznej z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy sprawdzali nabrzeże Wisły od strony Majdanów. Ze względu na bardzo trudne warunki zarówno powietrza i wody (silny nurt Wisły i praktycznie zerową widoczność w wodzie) płetwonurkowie sprawdzili kilka miejsc. Wszystko musiało odbywać się jednak przy specjalnej asekuracji z brzegu.

W dniu 06.01.2017 od godz. 10:30 funkcjonariusze Zespołu Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Toruniu pomimo trudnych warunków panujących na zewnątrz czyli powietrza i wody wyruszyli w patrol motorowodny łodzią po rzece Wiśle w celu wykonania poszukiwań śladów, które mógł pozostawić Remigiusz Baczyński, który w nocy z 30/31 .12.2016 roku wyszedł z lokalu przy ul. Kopernika w Toruniu i do tej pory nie wrócił do miejsca zamieszkania.

Policjanci swoje poszukiwania rozpoczęli w rejonie lewobrzeża Wisły na wysokości Kępy Bazarowej kierując się w dół rzeki w kierunku Czarnowa. Przeszukiwali w miarę możliwości nurt rzeki, zakola pomiędzy ostrogami rzecznymi na wysokości Zamku Dybowskiego AZS Popiełuszki, Małej i Wielkiej Nieszawki, rejon Wisły na wysokości ul. Szosy Bydgoskiej do Starego Torunia. W trakcie czynności przeszukiwali nadbrzeża rzeki, nurt główny oraz poza nurtem, okolice ostróg rzecznych, zarośla przybrzeżne na wyznaczonym odcinku. Z uwagi na ekstremalnie trudne warunki pogodowe tj. płynące z dużym nasileniem kry lodowe, niską temperaturę otoczenia koniecznym było zakończenie użytkowania łódki.

Nadal apelujemy do wszystkich osób, które mogą pomóc w tej sprawie o kontakt z numerami 997, 112 lub 56 641 25 70 lub 56 641 25 56.