Policjanci odnaleźli narkotyki

Nie wykluczone, że teraz śledczy zarzucą mężczyźnie przygotowanie do obrotu substancji psychotropowych (fot. policja)

Schował pod ubraniami ponad 400 gram różnego rodzaju narkotyków. Kryminalni ze Śródmieścia u niego w mieszkaniu odnaleźli m.in. amfetaminę, ekstazy i wagę elektroniczną. Teraz mężczyźnie za posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowych może grozić do 10 lat więzienia.

Wczoraj kryminalni z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście w mieszkaniu na Przedmieściu Chełmińskim zatrzymali mężczyznę, który posiadał znaczną ilość narkotyków.

– Funkcjonariusze weszli do jego domu około godziny  9.00 – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy toruńskiej komendy. – Tam odnaleźli  ukryte wśród ubrań narkotyki. Były to m.in. woreczek z niebieskimi tabletkami o różnym kształcie i różnych wzorach. Łącznie 118 sztuk. W lokalu znajdowały się także dwie reklamówki z białym proszkiem. Waga tej substancji to ponad  388 gramów. Funkcjonariusze dodatkowo zabezpieczyli wagę elektroniczną oraz telefony komórkowe. Policjanci wykonali wstępne testy. Okazało się, że proszek wykazał właściwości amfetamino pochodne zaś tabletki to ekstazy, które waży ponad 36 gramów.

Dzisiaj kryminalni doprowadzili 20-latka do toruńskiej Prokuratury Toruń Centrum-Zachód. Mężczyzna w przeszłości był już notowany za łamanie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Nie wykluczone, że teraz śledczy zarzucą mu przygotowanie do obrotu substancji psychotropowych. Bez wątpienia usłyszy jednak zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków za co może mu grozić o 10 lat więzienia.