Policjanci odnaleźli zatopiony w Wiśle samochód [Zdjęcia]

Poszukiwania samochodu trwały od stycznia (fot. policja)

W poniedziałkowe popołudnie policjant patrolujący łodzią motorową okolice Bulwaru Filadelfijskiego natknął się na zatopiony samochód. Jest to najprawdopodobniej audi 80, które pod koniec stycznia tego roku stoczyło się do Wisły, chwilę płynęło jej nurtem a następnie utonęło. 

Samochód został zauważony około godziny 14.00 na wysokości ul. Wola Zamkowa Pod taflą rzeki widoczna była maska pojazdu marki audi, białego koloru. Funkcjonariusz od razu skojarzył, że może być to auto, które w styczniu tego roku stoczyło się do Wisły.

Przypomnijmy: 25 stycznia tego roku dyżurny komisariatu na Śródmieściu odebrał telefon alarmowy. Kobieta podczas rozmowy z dyżurującym funkcjonariuszem opowiedziała, że jej znajomy zostawił na Bulwarze Filadelfijskim pojazd marki audi 80 i prawdopodobnie został ona skradziony, bo w tej chwili nie ma go w miejscu pozostawienia. Dyżurny poprosił o przyjazd do komisariatu, bo ustalenia funkcjonariuszy w sprawie tego pojazdu były zupełnie inne.

Zobacz: http://www.tylkotorun.pl/samochod-osobowy-utonal-w-wisle/

– Poszukiwania auta trwały kilka dni – relacjonuje sierż. szt. Wojciech Chrostowski z toruńskiej policji. – Wykorzystano między innymi specjalistyczny sonar oraz robota przystosowanego do pracy pod wodą. Akcję utrudniały trudne warunki atmosferyczne i zamulone dno. Ostatecznie nie zdołano zlokalizować i wydobyć samochodu.

Występujący w ostatnim okresie niski stan Wisły odsłonił miejsce, gdzie najprawdopodobniej znajduje się zatopione audi. Auto zostało oznaczone specjalną bojką. Otwartą pozostaje kwestia czy i kiedy wrak zostanie wyłowiony.

– Postępowanie w sprawie o wykroczenie polegające na spowodowaniu zagrożenia w ruchu drogowym poprzez niewłaściwe zabezpieczenie tego pojazdu zostało już zakończone – dodaje funkcjonariusz. – Policjanci odstąpili od kierowania wniosku o ściganie, gdyż brak był danych dostatecznie uzasadniających popełnienie wykroczenia przez właściciela auta.